Nagrody w programie JUNKERS SZKOLI

JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny i konkurs prowadzony przez markę Junkers we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i pokrewnych. Uczestnicy programu zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora techniki grzewczej.

Celem programu JUNKERS SZKOLI jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. W ramach programu w szkołach prowadzone są zajęcia dodatkowe z trzech obszarów tematycznych: kotły kondensacyjne, technika solarna i pompy ciepła. Zajęcia prowadzą nauczyciele ze szkół we współpracy z doświadczonym Trenerem marki Junkers. Junkers zapewnia szkolenia dla nauczycieli i materiały dydaktyczne.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach uczniowie biorący udział w programie rozwiązują testy wiedzy. Najlepsi zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Jeden uczeń z każdej szkoły, z najlepszym łącznym wynikiem we wszystkich trzech testach, otrzymuje od marki Junkers nagrodę główną – m.in. voucher na kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Natomiast oferowane w ramach programu szkolenie z przedsiębiorczości powala uzupełnić wiedzę praktyczną uczniów o kompetencje biznesowe.

„Współpraca marki Junkers ze szkołami pozwala na przekazanie uczniom najnowszej wiedzy z obszaru techniki grzewczej, co podwyższa ich kwalifikacje i ułatwia znalezienie pracy po ukończeniu szkoły. Jako Bosch chcemy wspierać szkolnictwo zawodowe w Polsce, dlatego program „Junkers szkoli” będzie kontynuowany także w przyszłym roku w większej ilości szkół na terenie całej Polski” – mówi Piotr Narkiewicz, kierownik marketingu Bosch Termotechnika.

Zwycięzcy I edycji programu JUNKERS SZKOLI
12 czerwca 2015 r. trzej zwycięzcy pierwszej edycji programu JUNKERS SZKOLI odebrali dyplomy i nagrody od przedstawicieli firmy Bosch w Centrum Szkoleniowym Junkers w Poznaniu.

Uczniowie: Artur Zyffert z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, Paweł Stasiowski z Zespołu Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, Bartłomiej Bartczak z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku, uzyskali najlepsze wyniki w trzech testach sprawdzających wiedzę zdobytą w ramach zajęć programu JUNKER SZKOLI i wygrali konkurs w swoich szkołach.

Zwycięzcy otrzymali od marki Junkers m.in. voucher na kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Zdobycie tych uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Przedstawiciela marki Junkers.

fot. Junkers

 

Translate »