Nestlé House – nowa siedziba Nestlé w Warszawie

Polska centrala Nestlé przenosi się do specjalnie dla niej zaprojektowanego budynku – Nestlé House w Warszawie. Pod jednym dachem znajdą się tu wszystkie biura Nestlé, które obecnie mieszczą się w różnych lokalizacjach, czyli całe Nestlé Polska S.A., Nespresso, Nestlé Professional, Nestlé Purina, Nestlé Nutrition, Nestlé Health Science oraz Nestlé Waters Retail.

W nowej siedzibie wszystkie stanowiska pracy mają dostęp do światła dziennego i są rozmieszczone w odległości nie większej niż 5 m od okna. Przestrzeń została zorganizowana tak, aby znalazło się w niej jak najwięcej pomieszczeń o różnym przeznaczeniu: do pracy przy komputerze, spotkań, miejsca do rozmów telefonicznych i do relaksu. Na dwupoziomowym parkingu podziemnym do dyspozycji pracowników jest 200 miejsc parkingowych dla samochodów służbowych, a na zewnętrznym parkingu dodatkowe 65 miejsc. W pobliżu jest też bezpłatny parking P+R Wilanowska. Zadbano również o rowerzystów – z myślą o nich stworzono ok. 130 stanowisk rowerowych oraz 9 pryszniców.

nestle wnętrza

Nestlé House to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych na Mokotowie. Inwestycja została zaprojektowana przez architektów z Estudio Lamela. Całkowita powierzchnia biurowa na ośmiu kondygnacjach wynosi 17,8 tys. m kw., z czego biura Nestlé zajmą 10 tys. mkw. (część parteru oraz 4 piętra).

siedziba Nestle Warszawa

Inwestycja jest w trakcie pozyskiwania prestiżowego certyfikatu BREEAM, potwierdzającego zastosowanie zasad zrównoważonego budownictwa, w tym wysokiego poziomu energooszczędności i licznych rozwiązań przyjaznych środowisku.

Najważniejsze proekologiczne rozwiązania zastosowane w Nestlé House:

  • Podwójnie przeszklona fasada budynku – minimalizuje straty energii, zmniejsza poziom hałasu, zapewnia dostęp dziennego światła przy każdym stanowisku pracy
  • Zastosowanie systemu VRV – zapewnia możliwość uzyskania idealnej temperatury w pomieszczeniach oraz zbalansowanie przepływu świeżego powietrza i wilgotności
  • Building Management System – centralnie kontroluje temperaturę w budynku, działanie systemu przeciwpożarowego i wszystkich pozostałych systemów w budynku
  • Wydajny i oszczędny system HVAC (Heating Ventilation and Air Condition) – dba o komfort termiczny i jest przyjazny środowisku.

fot. materiały prasowe

Translate »