Nieruchomości inwestycyjne. Wrocław: Apartamenty Powstańców 7D

Ulica Powstańców Śląskich to jedna z najbardziej znanych arterii Wrocławia. Tuż przy niej Archicom zrealizuje swoją nową inwestycję – projekt Powstańców 7D. Będzie to wrocławski debiut nowej marki premium Archicom Collection.

Projekt Powstańców 7D to druga inwestycja w portfolio Archicom Collection po zaprezentowanych w maju Apartamentach M7 w Warszawie, pierwszym budynku apartamentowym w Polsce posiadającym własną kolekcję sztuki.

W inwestycji Powstańców 7D powstanie apartamentowiec, którego dominanta sięgnie 17. piętra. W budynku znajdą się między innymi dwupoziomowe apartamenty liczące 185 mkw. powierzchni. Ich położenie na najwyższych kondygnacjach, a także wysokie przeszklenia umożliwią rozległy widok na dolnośląską stolicę. Do dyspozycji lokatorów będą też tarasy, które w letnich miesiącach staną się naturalnym przedłużeniem strefy relaksu lub prywatnym zieleńcem.

Projekt powstał w krakowskim studio SAO Architecture. Przy głównym wejściu do budynku znajdzie się lobby z recepcją wykonaną z rzadkiego kamienia pochodzącego z Dolnego Śląska, serpentynitu. To subtelne nawiązanie do wnętrz reprezentacyjnych kamienic, które w tej części miasta budowano w XIX wieku dla najzamożniejszych wrocławian. Za projekt wnętrz części wspólnych odpowiada zespół wrocławskiej pracowni CUDO.

fot. materiały prasowe

 

Translate »