Nieruchomości komercyjne. Bydgoszcz: Kamień węgielny pod nową inwestycją

W dniu 18 stycznia 2024, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w związku z rozbudową zakładu produkcyjnego Grupy TFKable w Bydgoszczy.

Projekt inwestycyjny przy ulicy Fordońskiej obejmuje m.in. wzniesienie nowoczesnej wieży technologicznej o wysokości ponad 50 metrów. Generalnym wykonawcą  przedsięwzięcia jest Dekpol Budownictwo.

W uroczystości wzięli udział reprezentanci inwestora i generalnego wykonawcy. Organizatorem przedsięwzięcia była Grupa TFKable.

Historia pionierskiego zakładu produkcyjnego kabli w Bydgoszczy sięga ponad stu lat. Pierwsze budynki powstały na początku XX wieku. Dziś bydgoski zakład stanowi jedną z siedmiu jednostek produkcyjnych Grupy TFKable, należącej do elitarnego grona bezpośrednich dostawców rozwiązań z branży przesyłu energii elektrycznej drogą morską.

Projekt w Bydgoszczy obejmuje konstrukcję pięciu nowych obiektów, głównie przeznaczonych do produkcji innowacyjnych podmorskich kabli wysokiego napięcia, dostosowanych do farm wiatrowych. Najważniejszym z nowych elementów będzie hala produkcyjna o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 000 m2, z charakterystyczną wieżą technologiczna, sięgająca do imponującej wysokości około 53 m, co można porównać do 17-piętrowego budynku mieszkalnego. Ponadto, Dekpol będzie uczestniczył w budowie pozostałych obiektów, w tym hal produkcyjnych i strefy socjalnej.

Zgodnie z harmonogramem inwestora, zakończenie rozbudowy zakładu przewidywane jest na rok 2025.

fot. materiały prasowe

Translate »