Nieruchomości komercyjne. Kraków: Koniec budowy Brain Park

Z początkiem roku pozwolenie na użytkowanie otrzymał drugi etap najnowszej inwestycji Echo Investment w centrum Krakowa.

Kompleks biurowy Brain Park wprowadził na rynek łącznie 43 tysiące mkw. powierzchni oraz blisko 10 tysięcy mkw. terenów zielonych.

Budowa na krakowskich Grzegórzkach rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. mkw. były gotowe na przyjęcie najemców w listopadzie 2022 roku. Oddany obecnie do użytku trzeci budynek Brain Park o powierzchni 13 tys. mkw. osiągnął docelową wysokość ponad 40 metrów w lutym 2023 roku.

Brain Park jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. W budynkach zastosowano rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, które oszczędzają energię i wodę oraz zmniejszają wpływ na środowisko, co potwierdził certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. To również pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum, który potwierdza jego najlepszą łączność cyfrową i zaawansowanie technologiczne.

fot. materiały prasowe

Translate »