Nowa inwestycja Bouygues Immobilier Polska w centrum Wrocławia

Kolejny fragment Wrocławia, powstały w 1905 roku, odzyska swój blask. Przy ul. Jagiełły powstanie 69 apartamentów. Projektantem jest Zbigniew Maćków. To najnowsza, już czwarta we Wrocławiu, inwestycja Bouygues Immobilier. Jeden z największych francuskich deweloperów w ciągu najbliższych trzech lat ma w planach kilka kolejnych realizacji w stolicy Dolnego Śląska.

W ramach inwestycji Jagiełły zrewitalizowany zostanie kwartał zabudowy, w którym objęto ochroną części dwóch istniejących kamienic pochodzących z początku XX wieku. W zabytkowe fasady, poddane renowacji i uzupełnieniu o historyczny detal, wpisane zostanie nowe wnętrze, spełniające przepisy budowlane i oczekiwane standardy zamieszkiwania. Inwestor, Bouygues Immobilier Polska, przywróci blask istniejącym elewacjom, zachowując ich charakterystyczne elementy. Nowa część kompleksu mieszkaniowego utrzymana będzie w stylu istniejących kamienic, z kontynuacją gzymsu i jasną płytką klinkierową na elewacji, a jej architektoniczna forma umiejętnie wpisze się w ponad stuletnie dziedzictwo.

– To inwestycja z charakterem. Niełatwa, ze względu na renowację dawnej zabudowy, ale tym bardziej wartościowa. Prowadzimy ją z szacunkiem dla historii tego miejsca, elementy nowoczesne traktując jako płynne uzupełnienie. Ta ciekawa przestrzeń zyska dzięki temu nową jakość – mówi Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.   Inwestycja powstanie na eksponowanej, narożnej działce. Projekt architektoniczny przygotował wrocławski architekt Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa):

– Projekt inwestycji znakomicie wpisuje się w filozofię życia aktywnego mieszkańca Wrocławia. Z jednej strony gęste miasto skłaniające do aktywności, z drugiej strony tuż za rogiem tereny rekreacyjne wzdłuż nabrzeży Odry. Jest to idealne miejsce, jeśli mówimy o nowym modelu używania miasta, gdzie można znaleźć dobrą pracę, a jednocześnie być w sercu wydarzeń kulturalnych i korzystać na co dzień z wysokiej jakości życia. W projekcie, z uwagi na fakt, że dotykamy zabytkowej substancji, staraliśmy się utrzymać klimat miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Interwencje są stonowane i stanowią raczej tło dla wydobytych z zapomnienia przepięknych detali historycznych fasad. Bardzo ważne jest dla nas ożywienie tej części miasta, dlatego na parterze przewidzieliśmy lokale usługowe, które będą wzmacniały miastotwórczy charakter tego miejsca.

Już blisko 20% apartamentów sprzedanych

W budynkach, licząc łącznie obie kamienice oraz nową część, znajdzie się 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio, po czteropokojowe (w tym dwa dwupoziomowe). Cena za mkw. waha się w granicach 8,5-10 tys. zł. Apartamenty jednopokojowe można kupić od 225 tys. zł, a dwupokojowe od 325 tys. zł.

– Obecnie nabywców znalazło już 12 apartamentów, w tym 7 typu studio, którymi interesują się w pierwszym rzędzie inwestorzy szukający korzystnej lokaty kapitału na rynku nieruchomości – mówi Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Na parterze planowane są również lokale usługowe. W ramach inwestycji deweloper przebuduje układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam m.in. chodnik oraz ścieżka rowerowa. Rozpoczęcie prac na budowie planowane jest na czerwiec 2017 roku, a zakończenie na grudzień 2018.

Kamienica z historią

Opuszczona obecnie kamienica przy Jagiełły ma ciekawą historię. Została zbudowana w 1905 roku i była częścią całego zespołu kamienic znajdujących się w tej części Kępy Mieszczańskiej. Front kamienicy przylegał wówczas do kameralnego placyku (większą część tej przestrzeni zajmuje dziś Trasa Mieszczańska).

Przed wojną w kamienicy działała klimatyczna gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”. Serwowano tam piwo z jednego z trzech największych browarów dawnego Wrocławia – Schultheiss Brauerei, tj. późniejszego Browaru Piastowskiego.

Bouygues Immobilier wiąże się z Wrocławiem

Francuski deweloper wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec Wyspiańskiego 11, oddany do użytku w ubiegłym roku (projektantem był również Zbigniew Maćków). Aktualnie realizuje dwie kolejne inwestycje: Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ulicy Rymarskiej na Grabiszynku. Inwestycja przy Jagiełły to już czwarta inwestycja Bouygues Immobilier w stolicy Dolnego Śląska.

Fot. od lewej: Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska, Pierre Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska, Zbigniew Maćków, architekt Jagiełły 6, Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

– Wrocław jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Biorąc pod uwagę niezwykle dynamiczny rozwój miasta, widzimy w nim ogromny potencjał i chcemy być tu mocnym graczem. Zgodnie z filozofią naszej firmy szukamy tylko naprawdę wartościowych lokalizacji i wiążemy się z Wrocławiem w perspektywie długofalowej. W 2019 roku w naszej ofercie będziemy mieli 300 mieszkań – podsumowuje Pierre-Vincent Pasquet.

fot. Bouygues Immobilier Polska

Translate »