Nowa inwestycja w centrum Gdańska

Allcon Osiedla, deweloper odpowiedzialny za apartamentowiec Tarasy Bałtyku oraz gdyńską rezydencję Villa Nova, rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji. Dwadzieścia minut spacerem od Starego Miasta powstaną Młyny Gdańskie. Osiedle jest realizowane w dzielnicy Siedlce, bezpośrednio sąsiadującej ze Śródmieściem.

Młyny Gdańskie będą tworzyć 3 i 4 – piętrowe budynki, w których znajdzie się 166 mieszkań od 25 do 122 m2. Dużą rolę dla twórców tej kameralnej inwestycji odgrywał historyczny kontekst miejsca. Bezpośrednią inspiracją dla projektantów z B1 Architekci była oryginalna zabudowa, widoczna do dziś w sąsiedztwie. Jej charakterystyczny element to szachulcowe ściany zewnętrzne wypełnione czerwoną cegłą układaną w różnych wątkach. W inwestycji Młyny Gdańskie nawiązaniem do tego elementu będą widoczne pasy między kondygnacjami oraz industrialne, minimalistyczne rozwiązania widoczne także we wnętrzach i w detalach. Elewacja wykonana będzie ze szlachetnych materiałów nawiązujących do najbliższego otoczenia.

Zagospodarowanie terenu osiedla nawiązuje do tutejszych dawnych młynów, Potoku Siedleckiego, wiśniowych sadów i ogrodów. Wprowadzenie zabudowy pierzejowej pozwoli nie tylko zlokalizować w parterach urozmaicone lokale usługowe, ale też oddzielić wewnętrzną przestrzeń osiedla przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Architekci zaplanowali tam obszerny dziedziniec w postaci patio z podestami, zielenią oraz przemyślaną małą architekturą.

Całościowe efekty planów architektów i inwestora poznamy w 2023 roku, kiedy budowa zostanie ukończona. Warto rozważyć jednak zakup wcześniej, gdy ceny mieszkań są najbardziej korzystne. Obecnie rozpoczynają się one od 10 000 zł za metr.

fot. materiały prasowe

 

Translate »