Nowa siedziba Amnesty International w Warszawie

W pierwszych dniach grudnia 2016 biuro Amnesty International w Polsce przeniosło się do nowej siedziby na Żoliborzu przy Placu Lelewela. Prace remontowe wykonał Tétris, który sfinansował jedną trzecią wartości całego przedsięwzięcia. Willa przy Placu Lelewela wymagała gruntownego remontu. Pracuje tu dziś zespół kilkunastu osób, pracowników stałych i wolontariuszy.

„Nowa przestrzeń do pracy dla biura Amnesty w Polsce była dla nas bardzo ważnym zadaniem w tym roku. Jako organizacja pozarządowa często polegamy na pomocy osób indywidualnych, firm i innych instytucji. Dzięki pomocy Tétris możemy teraz skutecznie działać na rzecz praw człowieka” – mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International.

„Solidaryzujemy się z działaniami Amnesty. Cieszę się, że choćby poprzez ten gest mogliśmy wesprzeć ich działalność.” – mówi Rajmund Węgrzynek, dyrektor zarządzający Tétris. „Nasz zespół podszedł do wyzwania ze szczerym zaangażowaniem, szanujemy i z całego serca wspieramy światowe osiągnięcia tej organizacji.”

Przeprowadzka do nowego biura była dla Amnesty International koniecznością spowodowaną rozwojem liczby pracowników i rosnącymi potrzebami związanymi z rozwojem organizacji w Polsce. To globalny ruch ponad siedmiu milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Amnesty International w Polsce jest stowarzyszeniem, czyli masowym i demokratycznym ruchem współtworzonym przez ponad 7 000 członków i członkiń oraz dziesiątki tysięcy sympatyków. Centralne organy Stowarzyszenia to Zarząd, Rada Programowa oraz Biuro z siedzibą w Warszawie. W całej Polsce działa w grupach lokalnych i szkolnych oraz w sieci edukatorów i edukatorek.

fot. materiały prasowe

Translate »