Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Rynek nowych mieszkań we Wrocławiu rozwija się intensywnie. W IV kwartale 2013 roku firma deweloperska LC Corp zakończyła budowę I etapu Osiedla Graniczna oraz sfinalizowała II etap przedsięwzięcia Osiedle Maestro. W tym czasie rozpoczęto także kolejną, szóstą już inwestycję we Wrocławiu – Osiedle Stabłowicka 77.

Osiedle Graniczna jest zlokalizowane w południowo – zachodniej części Wrocławia, w dzielnicy Fabryczna. Realizacja budowy nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego została zaplanowana w czterech etapach. W ramach I części inwestycji powstały 173 mieszkania, o powierzchni o 27 do 81 mkw. Na przełomie listopada i grudnia 2013 roku 140 z nich oddano już do użytku. Teraz trwają prace nad II etapem Osiedla Graniczna, obejmującym 179 lokali mieszkalnych. Zakończenie tej części inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2014 roku.

W IV kwartale ubiegłego roku nastąpiło także zakończenie budowy ostatniego budynku wchodzącego w skład II etapu inwestycji Osiedle Maestro. Powstało tu 366 mieszkań, z których blisko 250 przekazano już nabywcom. Lokale mieszkalne mają zróżnicowany metraż, od 32 do 79 mkw. Obecnie trwają prace projektowe nad kolejnym, III etapem projektu, który zakłada budowę ponad 120 dodatkowych mieszkań. Inwestycja Maestro jest zlokalizowane w południowej części Wrocławia, w granicach dzielnicy Krzyki – Jagodno.

W listopadzie 2013 spółka LC Corp rozpoczęła także nową inwestycję Stabłowicka 77, która docelowo ma składać się z trzech budynków tworzących kompleks mieszkalny. Oferta mieszkań obejmie metraże od 43,3 do 112,4 mkw. W I fazie inwestycji w dzielnicy Stabłowice powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki, obejmujące łącznie 73  mieszkania. Ten etap zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2014 roku. Zakończenie II etapu budowy zaplanowano na III kwartał 2015 r.

Ilustracje: Osiedle Graniczna, Osiedle Maestro, Osiedle Graniczna 77 (materiały prasowe)

Translate »