Osiedle Horyzont Praga na finiszu

Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

Rozpoczęły się odbiory mieszkań na warszawskim osiedlu Horyzont Praga. To kolejne, po Zielonym Bemowie, ukończone przez Cordię osiedle w Warszawie i pierwsze po tej stronie Wisły, a dokładniej na Pradze Południe.

Horyzont Praga to 17 pięter, które czynią realizację najwyższym budynkiem mieszkalnym w międzynarodowym portfolio dewelopera. Znajdują się tam 164 mieszkania o metrażach od 35 do 127 mkw. Apartamenty na najwyższych kondygnacjach zostały wyposażone w loggie z widokiem na panoramę Warszawy. W niższej części budynek ma 5 kondygnacji. Parter częściowo przeznaczono na lokale usługowe. W budynku jest też dwukondygnacyjny parking podziemny z boksami rowerowymi i miejscami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych.

W projekcie zastosowano rozwiązania ekologiczne, takie jak energooszczędne czujniki ruchu i oświetlenie LED. Jest też domek dla owadów.

Budowa osiedla Horyzont Praga trwała od września 2019 roku. Za projekt odpowiada warszawska pracownia Latergrupa Architekci, a generalnym wykonawcą obiektu jest firma Kalter.

fot. materiały prasowe

Translate »