Osiedle Nowa Łężyca II powstaje w Zielonej Górze

Firma Budnex realizuje w Zielonej Górze drugi etap osiedla mieszkaniowego Nowa Łężyca. Na blisko 10 hektarowej działce powstanie łącznie jedenaście budynków. Lokale z drugiego etapu będą gotowe do odbioru w IV kwartale 2019 roku.

Drugi etap Osiedla Nowa Łężyca bezpośrednio sąsiaduje z pierwszym budynkiem tego nowego założenia urbanistycznego. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek podzielony na 6 klatek. Łącznie znajdzie się w nim 110 mieszkań o powierzchni od 33 do 73 mkw. Docelowo w tej lokalizacji firma Budnex zamierza wybudować blisko 1200 mieszkań oraz lokale usługowe.

– Budowa drugiego etapu osiedla przebiega zgodnie z planem. Aktualnie realizujemy, piątą czyli ostatnią kondygnację. Wkrótce budynek będzie na etapie stanu surowego otwartego – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex.

W 2015 roku miasto Zielona Góra połączyło się z gminą, a Łężyca weszła w skład 17 wsi, które dołączyły do miejskiego organizmu. Dziś władze Zielonej Góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy.

fot. materiały prasowe