Owady zamieszkały na Dolnym Mokotowie

Spectra Development, będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, zaangażowała się w organizowaną przez PZFD inicjatywę budowy największego domu dla owadów. Deweloper włączając się do akcji postawił na terenie przyległym do biurowca Bobrowiecka 8 w Warszawie dwa hotele dla owadów.

– Dbanie o ekologię oraz wspieranie funkcjonowania ekosystemu w miastach jest niezwykle ważne. Dlatego też włączyliśmy się do akcji organizowanej przez PZFD. Cieszę się, że hotele dla owadów dołączą do wdrożonych przez nas wcześniej rozwiązań proekologicznych w biurowcu Bobrowiecka 8 – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Biurowiec Bobrowiecka 8 cechuje ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja to 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. Budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a poza certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent” wyróżnia go systemem modelowania BIM wykorzystany przy jego realizacji.

Budynek Bobrowiecka 8 to najmłodszy z trzech projektów wchodzących w skład zespołu urbanistycznego przy ulicy Bobrowieckiej. Poza biurowcem tworzą go sąsiadujące budynki – biurowiec Bobrowiecka 6 i apartamentowiec Bobrowiecka 10. Całość została zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny kompleks istotnie zwiększający atrakcyjność Dolnego Mokotowa.

fot. materiały prasowe

Translate »