Pacyfik – największe wyzwanie przed Solar Impulse

Solar Impulse to inicjatywa, która ma na celu stworzenie bezpaliwowego, napędzanego wyłącznie energią słoneczną samolotu, który okrąży ziemię. Schindler należy do grona głównych sponsorów wspierających rozwój projektu. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego etapu podróży, a tym samym największego wyzwania całej misji – przelotu z Chin na Hawaje nad Pacyfikiem.

21 kwietnia 2015r. samolot Solar Impulse wylądował w Nanjing, w Chinach, pokonując w ciągu ponad 17 godzin niemal 1344 km dzielące go od Chongquing. Warto dodać, że na żadnym z etapów podróży nie został wydzielony do powietrza ani gram zanieczyszczeń.

W najbliższym czasie, w zależności od warunków pogodowych, Solar Impulse wyruszy w lot na Hawaje. Według André Borschberg, który będzie sterował samolotem nad Pacyfikiem, jest to przełomowy moment misji, który stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla maszyny, jak i jej pilota. W kolejnych etapach Solar Impulse pokona kontynent amerykański oraz Ocean Atlantycki.

Schindler & Solar Impulse (piloci)

– Jesteśmy niezwykle dumni obserwując jak nasz wspólny projekt pokonuje kolejne podniebne kilometry, bijąc światowe rekordy. Wraz z naszymi partnerami z projektu Solar Impulse chcemy wykorzystywać potencjał nowych technologii w celu realizacji ekologicznej mobilności w przyszłości. Nieustannie rozwijamy swoje produkty tak, aby były bardziej przyjazne środowisku. Oferujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak windy bez maszynowni, systemy kontroli dyspozycjami użytkowników, napędy regeneracyjne czy technologię PORT. Współpracując z wiodącymi firmami high-tech, których inżynierowie i naukowcy biorą udział w projekcie Solar Impulse, jesteśmy jeszcze bliżej osiągnięciu tego ambitnego celu – mówi Agnieszka Szylkin z Schindler Polska.

Schindler & Solar Impulse

Czerpiąc inspiracje z innowacji Solar Impulse, które zostały zastosowane w napędzie solarnym samolotów, Schindler pracuje nad wprowadzeniem na rynek windy solarnej, wykorzystującej odnawialne źródła energii.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »