Pewność z każdym krokiem

Podłoga stanowi podstawę wykończenia wnętrza. Od tej powierzchni zależy bowiem czy panele, deski czy też płytki będą mogły zostać równo, a przez to estetycznie położone. Warto zatem już na etapie przygotowania podkładu lub wylewki samopoziomującej pomyśleć o wyborze innowacyjnej technologii, która wykonawcom ułatwi pracę, a inwestorom pozwoli wykreować idealnie równą posadzkę. Wybór mas i podkładów Baumit daje szeroki zakres zastosowania i zapewnia odporność na duże obciążenia. Warto zwrócić uwagę na skuteczną przewodność cieplną ogrzewania podłogowego oraz ochronę ogniową i akustyczną.

Samopoziomujące podkłady podłogowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i są produktami łatwym i wygodnym w użyciu. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala w krótkim czasie wykonać równe i gładkie podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe. Jastrychy płynne są niezwykłe proste w wykonaniu. Gotową mieszankę wystarczy zarobić z wodą i rozlewać na przygotowaną do aplikacji powierzchnię, a następnie poruszyć wylaną masę za pomocą metalowej sztangi, celem odprowadzenia pęcherzyków powietrza i ułatwienia idealnego poziomowania powierzchni.

Produkty te umożliwiają chodzenie po wylewce już na drugi dzień po aplikacji, a wiązanie i wysychanie trwa w zależności od grubości podkładu już od 2 do 4 tygodni. Co więcej, nawet na dużych powierzchniach o nieskomplikowanych kształtach nie ma potrzeby stosowania dylatacji, bez obawy o występowanie pęknięć z uwagi na skurcz podczas wiązania lub podnoszenie się podkładu, tzw. efekt miski.

Zaletą płynnych jastrychów Alpha firmy Baumit jest bardzo dobre przewodzenie ciepła (równomiernie i ok 30% szybciej przewodzi ciepło niż podkład cementowy), co powoduje, że produkty te w szczególności sprawdzają się wraz ze stosowanym coraz częściej ogrzewaniem podłogowym.

Translate »