Po co informatykowi polisa ubezpieczeniowa?

Kiedy nie pracujesz, to nie zarabiasz. Dzięki polisie INTER Medicus IT zachowasz ciągłość przychodów także wtedy, gdy będziesz chory i nie będziesz mógł pracować.

Praca na własny rachunek oznacza, że jeśli pracujesz i masz zlecenia – zarabiasz, ale gdy dopadnie cię ciężka grypa z powikłaniami, złamiesz nogę czy dostaniesz zawału, to zaczynają się problemy: nie pracujesz, a oszczędności topnieją. Jest na to sposób. Polisa INTER Medicus IT sprawi, że będziesz mógł spokojnie dochodzić do zdrowia, a ubezpieczyciel wypłaci ci pieniądze za każdy dzień choroby.

Co zapewnia polisa?

Dzięki ubezpieczeniu otrzymasz świadczenie za każdy dzień, kiedy w wyniku choroby lub wypadku nie będziesz mógł wykonywać pracy i uzyskiwać przychodów. Wypłata nastąpi już od pierwszego dnia niezdolności do pracy i będzie mogła trwać maksymalnie do 365 dnia, zatem będziesz zabezpieczony także na wypadek długiej i przewlekłej choroby. Nawet jeśli masz kredyt, kilkoro dzieci czy wysokie koszty utrzymania, nie musisz się obawiać, że zabraknie ci pieniędzy w razie choroby. Środki na pokrycie stałych zobowiązań w przypadku nieoczekiwanej utraty przychodów wyniosą nawet do 9 000 zł miesięcznie.  Ochronę w pełnym zakresie będziesz miał już od pierwszego dnia ubezpieczenia. To bardzo ważne, gdyż nie musisz czekać kilku miesięcy, aż zakończy się okres karencji.

Kiedy możesz liczyć na pomoc?

Pieniądze za każdy dzień niezdolności do pracy otrzymasz w sytuacji, gdy ulegniesz wypadkowi i spędzisz w szpitalu co najmniej 15 dni albo będziesz na zwolnieniu lekarskim przez co najmniej 30 dni. Polisa zapewnia wypłatę niezależnie od tego, czy chorujesz w domu, czy przebywasz w szpitalu – podstawą decyzji o wypłacie świadczenia jest zwolnienie lekarskie.

Masz wpływ na to, jak wysokie będzie świadczenie dzienne, które otrzymasz w razie choroby. Kupując ubezpieczenie możesz wybrać kwotę świadczenia 100, 200 lub 300 zł dziennie, co daje świadczenie miesięczne odpowiednio 3000, 6000 lub 9000 zł. Ubezpieczyciel zastrzega tylko, że wypłaca maksymalnie do 80 proc. przychodu dziennego Ubezpieczonego uzyskiwanego z wykonywanej działalności zarobkowej.

Przykładowo więc: zarabiasz 7,5 tys. zł miesięcznie, czyli 250 zł dziennie. Wybierasz wariant, w którym za każdy dzień choroby przysługuje 200 zł. Nagła choroba serca sprawia, że trafiasz na 10 dni do szpitala, a potem przez kolejne 40 dni leżysz w domu. W takiej sytuacji dostaniesz z ubezpieczenia 10 tys. zł. Jeśli jednak wybierzesz wyższy wariant (300 zł dziennego świadczenia) i tak otrzymasz 10 000 zł ze względu na  ograniczenie górnego limitu wypłaty do 80% Twoich przychodów.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Polisa INTER Medicus IT to wydatek, na którego stać każdego informatyka. Składka zależy od wysokości wybranego świadczenia oraz wieku ubezpieczonego, a także od tego, czy ochrona obejmuje tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków, czy także ciężką chorobę. Kwota składki zaczyna się już od 31 zł miesięcznie, czyli tyle, co równowartość dwóch biletów do kina. Polisa zapewni poczucie bezpieczeństwa na wypadek tego, czego boją się wszystkie osoby pracujące na własny rachunek, czyli niezdolności do zarabiania.

fot. materiały prasowe