Podium Park w rękach Globalworth

Globalworth sfinalizował zakup krakowskiego Podium Park, jednego z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów biurowych w Polsce.

Transakcja zakupu Podium Park o wartości całkowitej około 134 mln euro to już piąta akwizycja Globalworth w Polsce w tym roku. Podium Park to zespół trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 55 000 mkw., który jako jeden z nielicznych projektów w Polsce posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie – Outstanding. Deweloperem jest firma Podium Investment.

Pierwszy etap Podium Park został oddany do użytkowania w 2018 roku. W budowie znajdują się dwa pozostałe budynki, a zakończenie prac zaplanowano odpowiednio – na IV kwartał 2020 roku i IV kwartał 2021 roku. Swoje biuro w pierwszym budynku stworzył jeden z liderów fintech – brytyjski Revolut (ponad 5 300 mkw.). Do drugiego budynku w przyszłym roku wprowadzi się firma z branży IT – Ailleron, która zajmie blisko 9 000 mkw.

Włączenie Podium Park do naszego portfolio jest kolejnym przykładem akwizycji polegającej na zakupie atrakcyjnego i nowoczesnego projektu znajdującego się częściowo w budowie. To również kolejna okazja do bliskiej współpracy Globalworth z firmami deweloperskimi. Rozważając zakup inwestycji w trakcie jej realizacji – czy to w Warszawie czy w miastach regionalnych – zawsze oceniamy jej potencjał pod kątem możliwości rozwoju społeczności najemców, lokalizacji budynków, ich jakości oraz rozwiązań ekologicznych. Transakcja z Podium Investment stanowi bardzo mocne zakończenie roku dla Globalworth. W 2019 roku kupiliśmy oraz zabezpieczyliśmy umową przedwstępną pięć projektów biurowych o łącznej wartości docelowej około 590 mln euro po zakończeniu toczących się procesów budowlanych” – mówi Łukasz Duczkowski, dyrektor ds. inwestycji w Globalworth w Polsce.

W przypadku Podium Park od początku zależało nam, aby nasz projekt był nie tylko komfortowym i przyjaznym miejscem do pracy, ale także biurowcem, który będzie wyznaczał standardy w zakresie troski o środowisko naturalne. Podium otrzymało dwa certyfikaty BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding, zarówno na etapie Interim, jak również na etapie Fully Fitted. To prawdziwa rzadkość na polskim rynku biurowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Podium Park zyskał zainteresowanie Globalworth i trafia do portfela największego inwestora biurowego w kraju. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości naszego projektu i jego potencjału” – mówi Wojciech Dobrzański, prezes zarządu Podium Investment.

Podium Park będzie najbardziej elektromobilnym kompleksem biurowym w Polsce. Pomiędzy budynkami realizowane są zielone dziedzińce, stanowiące przestrzenie wspólne wraz z zadaszonymi parkingami rowerowymi, a także wyjątkowa strefę urban farming, dedykowana najemcom. Najwyższy poziom komfortu termicznego zapewni zewnętrzna elewacja budynku, która została zaprojektowana zgodnie z warunkami technicznymi i normami obowiązującymi od 2021 roku. W procesie sprzedaży Globalworth doradzali Avison Young i KPMG, podczas gdy Podium Investment korzystał ze wsparcia BNP Paribas. Od strony prawnej przy transakcji doradcami byli: GT dla kupującego oraz Dentons i Kancelaria Adwokacka Marcin Imiołek dla sprzedającego.

fot. materiały prasowe

Translate »