Połowa PRIME Corporate Center z elewacją

Na placu budowy PRIME Corporate Center, powstającego w Warszawie, trwają intensywne prace związane z montażem szklanej elewacji budynku. Pod koniec maja, przeszklenia o charakterystycznym wzorze sięgały już wysokości 11. piętra budynku. Montaż elewacji zakończy się w połowie października br.

Tafle szkła montowane na fasadzie PRIME Corporate Center – wyprodukowane w hucie szkła Guardian w Częstochowie – zapewnią doskonały dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pozwalając na zachowanie wysokiej wydajności energetycznej obiektu.

Jednocześnie dobiegają końca prace nad konstrukcją najwyższych pięter trzonu wieży PRIME Corporate Center. Wewnątrz budynku trwają natomiast prace wykończeniowe powierzchni biurowej i powierzchni wspólnych. W lipcu rozpocznie się montaż marmurowych okładzin w głównym lobby biurowca, wykonanych z greckiego marmuru Volakas.

PRIME Corporate Center zostanie oddany do użytku w I kwartale 2016 roku, a pracownicy Raiffeisen Polbank wprowadzą się do nowej siedziby głównej banku w I półroczu 2016 roku.

PRIME 3_fot S. Deptuła

Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Bardzo dobry”.

fot. S.Deptuła

 

 

Translate »