Posnania – excellent w certyfikacji Breeam

Spółka Apsys Polska uzyskała dla swojego flagowego projektu – centrum Posnania,  certyfikat Breeam International New Construction z wynikiem „excellent”. Została też po raz kolejny w tym roku wybrana najlepszym zarządcą nieruchomości komercyjnych. Było to możliwe dzięki ścisłemu spełnieniu wyśrubowanych norm certyfikacji nowych budynków komercyjnych. Spółka prowadziła procedurę pozyskania certyfikatu, natomiast asesorem była firma Sweco.

Breeam International New Construction to pochodzący z Wielkiej Brytanii system oceny efektywności energetycznej oraz ekologicznej nowych budynków. Posnania spełniła jego restrykcyjne wymagania dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także nałożeniu wyśrubowanych norm w zakresie rozwiązań pro środowiskowych. Zastosowane w budynku i jego otoczeniu rozwiązania pozwalają minimalizować emisję substancji niszczących warstwę ozonową, zużycie prądu i energii cieplnej (gazu), racjonalnie wykorzystywać i oszczędzać wodę oraz gospodarować odpadami, utrzymywać porządek i dbać o tereny zielone. Centrum wyróżnia sfera bioróżnorodności oraz ekologiczne podejście do transportu, który integruje miejskie środki komunikacji z indywidualnymi.

Uzyskanie certyfikatu Breeam dla Posnanii zbiegło się w czasie z przyznaniem spółce Apsys Polska nagrody przez 50 znanych i cenionych CEO reprezentujących fundusze, inwestorów i deweloperów z rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych zasiadających w jury konkursu CIJ Awards 2017. Uznali oni Apsys Polska za najlepszego zarządcę nieruchomości w Polsce.

fot. materiały prasowe