Poznaj NBP z innej strony

Skąd się biorą pieniądze i ile jest ich w obiegu? Czym jest inflacja? Dlaczego nie możemy dowolnie drukować banknotów? Jeśli nurtują Cię te pytania – dobrze trafiłeś. Ruszyła specjalnie przygotowana strona poznaj.nbp.pl, gdzie poznasz interesujące fakty, z których nie zdawałeś sobie dotąd sprawy.

NBP, czyli bank centralny, codziennie wpływa na nasze życie i sprawy, które są dla nas ważne, choć często ich nie dostrzegamy. Powszechna akceptacja banknotów i monet jako środka płatniczego, stabilne ceny produktów i usług czy odpowiednie warunki dla funkcjonowania banków, z których korzystamy każdego dnia, choćby wykonując przelewy bankowe. Codziennych zadań NBP jest znacznie więcej. Jeśli czujesz, że o jego roli wiesz mało – warto to zmienić!

Wejdź na stronę poznaj.nbp.pl i zobacz, czym zajmuje się NBP i jak jego działania wpływają na Ciebie i gospodarkę. Dzięki atrakcyjnie przygotowanym informacjom dowiesz się, jak NBP dba o wartość pieniądza – kiedy emituje banknoty i monety, jaką rolę pełni w systemie finansowym, i jak utrzymuje stabilność cen. Znajdziesz tam też sporo ciekawostek dotyczących cen w Polsce i innych krajach, historii złotego i technik zabezpieczenia banknotów przed fałszerstwem. Wszystko w postaci filmików, infografik i haseł stworzonych przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego.

 

Translate »