Prelios otwiera biuro we Frankfurcie

Prelios Immobilien Management, spółka działająca na rynku nieruchomości komercyjnych w ramach Prelios Group w Niemczech, poszerza zakres usług zarządzania oraz doradztwa inwestycyjnego dla klientów instytucjonalnych. Obowiązki dyrektora zarządzającego nowo utworzonego działu Investment Management powierzono Nico Tates. Będzie on również odpowiedzialny za uruchomienie w pierwszej połowie roku 2016 nowego biura spółki we Frankfurcie, a następnie za kierowanie nim. Prelios planuje także utworzenie funduszu inwestycyjnego działającego na rynkach nieruchomości w Niemczech oraz krajach Europy Północnej.

– Z wielką przyjemnością witamy Nico Tates w zespole Prelios – mówią Andrea Boeri oraz Martin Mörl, dyrektorzy zarządzający Prelios Immobilien Management. – Ogromna wiedza na temat europejskiego rynku inwestycyjnego, którą posiada Nico, ponad 35 doświadczenia zawodowego i międzynarodowa sieć kontaktów biznesowych umożliwią nam wzmocnienie pozycji w obszarze usług zarządzania aktywami oraz doradztwa inwestycyjnego dla klientów instytucjonalnych.

Andrea Boeri, pełniący także obowiązki Country Manager Prelios na Polskę dodaje: – Niedawno z sukcesem zakończyliśmy proces strategicznej przebudowy wewnątrz firmy i możemy teraz skoncentrować się na świadczeniu usług firmom zewnętrznym. Zmiany miały miejsce zarówno w Hamburgu, jak i Warszawie, i dotyczyły zatrudnienia wysokiej klasy specjalistów, przeniesienia biur do ultra nowoczesnych lokalizacji, a także usprawnień systemu IT dedykowanego do obsługi klientów. Chcieliśmy mieć pewność, że klienci Prelios otrzymają usługi najwyższej jakości. Dobrym przykładem wprowadzonych przez nas zmian jest wypracowanie nowych narzędzi dla podmiotów sektora nieruchomości handlowych, umożliwiających repozycjonowanie miejskich centrów handlowych i ich ponowne wprowadzenie na rynek – wyjaśnia Andrea Boeri.

Nico Tates posiada 35 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył na międzynarodowych rynkach nieruchomości oraz w funduszach inwestycyjnych. Do roku 2015 Nico Tates obejmował stanowisko Senior Managera w Aberdeen Asset Management, jednym z największych funduszy rynku nieruchomości w Europie. Prowadził działania Aberdeen Asset Manageent na rynku nieruchomości w Niemczech, Holandii, Francji oraz we Włoszech. Odpowiadał także za zarządzanie funduszem nieruchomości, zarządzanie transakcjami oraz zarządzanie aktywami klientów biura niemieckiego, holenderskiego, francuskiego oraz włoskiego o łącznej wartości 6,8 mld euro. Nico Tates jest ekspertem w uruchamianiu europejskich funduszy nieruchomości dla inwestorów instytucjonalnych.

O firmie

Prelios to wiodąca na rynku europejskim grupa spółek zajmująca się zarządzaniem aktywami i świadcząca pełną gamę usług, w tym również finansowych, na rynku nieruchomości. Spółki z Grupy Prelios zatrudniają około 500 specjalistów zarządzających aktywami o łącznej wartości blisko 5,4 mld euro (nieruchomości oraz aktywa typu NPL), z których większość znajduje się we Włoszech (aktywa o wartości ok. 4,1 mld euro), a pozostała części portfela zlokalizowana jest w Niemczech i Polsce. Od 2002 roku Grupa Prelios notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. Spółki grupy Prelios posiadają certyfikaty jakości, pozytywne oceny agencji ratingowych, jak również wiele międzynarodowych nagród potwierdzających wysoki standard oraz jakość i niezawodność świadczonych usług w obszarze aktywnego zarządzania projektami inwestycyjnymi w sektorze nieruchomości.

Translate »