Prologis buduje dla Menlo Logistics w Eindhoven

Menlo Logistics (Menlo), globalny dostawca usług logistycznych i zarządzania łańcuchem dostaw, którego wartość szacowana jest na 1,7 miliarda USD będący spółką zależną Con way Inc. (NYSE CNW), poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy na budowę obiektu magazynowego build-to-suit z Prologis Inc. (NYSE: PLD), globalnym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych. Kontrakt dotyczy budowy regionalnego centrum logistycznego o powierzchni 70 000 metrów kwadratowych w Eindhoven, w Holandii.

Obiekt położony będzie w parku przemysłowym Acht w Eindhoven, tuż obok obwodnicy A2/N2, co gwarantuje bezpośrednie połączenie z Belgią i Niemcami, a także Amsterdamem. Będzie to jeden z największych obiektów build-to-suit (BTS) w tym regionie. Ekspansja firmy Menlo podkreśla jej chęć inwestowania w rozwijający się rynek nieruchomości magazynowych, dystrybucji i obsługi zamówień w krajach Beneluksu, a także rosnącą pozycję jako strategicznego portu logistycznego Europy Środkowej.

Z nowego centrum dystrybucyjnego będzie prowadzona dystrybucja lokalna, regionalna i międzynarodowa przed producentów, dystrybutorów i dostawców produktów i usług z wielu różnych branż. Wstępne przygotowania do budowy obiektu rozpoczęto pod koniec lipca 2015r., a ukończenie budowy planowane jest w pierwszym kwartale 2016 roku.

fot. materiały prasowe

Translate »