Prologis wybudował 30 000 metrów kwadratowych dla Pepco

Prologis, Inc. poinformował o ukończeniu rozbudowy budynku magazynowego w Rawie Mazowieckiej o dodatkowe 30 000 metrów kwadratowych dla Pepco, sprzedawcy odzieży i artykułów gospodarstwa domowego. Prace zakończono 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem realizacji inwestycji. Po oddaniu do użytku obiekt będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego firmy w regionie Europy Środkowej.

„Do sprawnej dystrybucji na pięć krajów w Europie Środkowo-Wschodniej potrzebowaliśmy odpowiednio dopasowanej i zlokalizowanej powierzchni magazynowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę istniejącego budynku dystrybucyjnego o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych o kolejne 30 000 metrów kwadratowych.” – powiedział Matthew Lythgoe, członek zarządu Pepco w Polsce.

„Obiekt wybudowany dla Pepco to już druga, po magazynie firmy Globus w Prologis Park Prague-Jirny, inwestycja Prologis oddana w tym roku. To kontynuacja naszej strategii rozwijania się na rynkach o niewystarczającej podaży, w ramach której w 2015 roku oddaliśmy do użytku dziewięć obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 197 000 metrów kwadratowych, w tym cztery budynki, których budowa rozpoczęła się i zakończyła w tym samym roku.” – powiedział Paweł Sapek, senior vice president i country manager Prologis na Polskę.

fot. Prologis park w Rawie Mazowieckiej/ materiały prasowe