Proximo z pozwoleniem na budowę

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości informuje o uzyskaniu ostatecznego pozwolenia na budowę dla budynku biurowego klasy A pod nazwą „Proximo”, który zostanie zrealizowany przy stacji Metra „Rondo Daszyńskiego”.

Proximo zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A, w tym ok. 2000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą ekspozycję budynku i jego widoczność z głównych arterii przebiegających w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Autorem projektu architektonicznego Proximo jest pracownia Rolfe Judd. Lobby recepcyjne oraz przestrzeń publiczna w formie wewnętrznego placu zaprojektowane zostały przez studio projektowe Pininfarina z Włoch. Poza architekturą i dbałością o klasę wykończenia obiektu, wyróżnikiem Proximo są duże powierzchnie pięter i niski współczynnik powierzchni wspólnych. Dzięki przeszkleniu fasady od podłogi do sufitu biura będą doskonale doświetlone światłem dziennym, a nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji oraz krótki czas oczekiwania na windy korzystnie wpłyną na komfort codziennego użytkowania biur przez najemców. Budynek Proximo będzie się legitymować certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie Very Good.

Proximo_widok od strony Ronda Daszynskiego

Generalne Wykonawstwo Proximo powierzono warszawskiemu oddziałowi firmy Hochtief Polska. Prace budowlane rozpoczęto z końcem czerwca 2014, a ich zakończenie planowane jest na maj 2016 roku. Pierwsi najemcy Proximo będą mogli rozpocząć swoją działalność w budynku w czerwcu 2016 roku.

O Rolfe Judd

Wielodyscyplinarna pracownia projektowa złożona z architektów, urbanistów i projektantów wnętrz działająca na rynku architektonicznym od ponad 45 lat. Firma powstała w 1968 roku w Wielkiej Brytanii. W Polsce istnieje od roku 2006, obecnie ma siedziby w trzech miastach: Londynie, Katowicach i Warszawie.

Proximo_widok od ulicy Prostej

O Pininfarina Extra

Pininfarina Extra jest częścią domu projektowego Pininfarina, którego historia sięga 1930 roku. Firma została założona przez Battistę Pinin – Farina, jednego z najbardziej cenionych projektantów samochodów swoich czasów. Od 1986 Pininfarina rozszerza zakres działalności poza branżę motoryzacyjną. Obecnie firma działa w wielu sektorach towarowych, w których produkty noszące nazwę Pininfarina zdobyły uznanie na światowych rynkach. Pracownia z powodzeniem łączy najbardziej zaawansowane funkcje technologiczne, najnowsze badania naukowe i inżynierskie z atrakcyjnością, która towarzyszy projektowanym produktom codziennego użytku. Podstawowa działalność spółki obejmuje projektowanie przemysłowe (elektronika, artykuły sportowe, meble, urządzenia i maszyny, produkty konsumenckie, projektowanie graficzne i opakowania), architekturę i wnętrza (projekty mieszkaniowe, sportowe, handlowe, hotelowe) oraz projekty z sektora transportu (jachty, samoloty, prywatne odrzutowce itp.).

Proximo_główne lobby

 

Proximo – główne lobby, fot. materiały prasowe

 

Translate »