Prysznice GROHE – historia komfortu

Prysznice GROHE, produkowane w Niemczech od prawie 70 lat, stały się już synonimem przyjemnej kąpieli. Produkty GROHE miały wyraźny wpływ na rozwój standardów sanitarnych, odgrywają też coraz większą rolę w aranżacjach współczesnych łazienek. Wszystkie prysznice i systemy prysznicowe GROHE produkowane są w fabryce w Lahr, gdzie kompetentni specjaliści stale rozwijają unikalne oraz innowacyjne technologie. Dzięki temu prysznice GROHE zmieniają oblicze typowej – czysto funkcjonalnej łazienki – w dostosowaną do indywidualnych potrzeb oazę dobrego samopoczucia. W ofercie producenta każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zmysłowe rozwiązania wykorzystujące strumienie pary, efekty świetlne i dźwiękowe, jak również zróżnicowane, atrakcyjne i ergonomiczne stylizacje. W ciągu ostatnich kilku dekad wyraźnie wzrosło zainteresowanie prysznicem jako elementem wyposażenia łazienek. Zmieniły się tym samym przyzwyczajenia klientów, którzy coraz częściej szukają prysznicowych systemów modułowych i cyfrowych zamiast zwykłej rączki przymocowanej do wanny. Oto najważniejsze punkty w historii rozwoju prysznica:

Rok 1956: Słuchawka prysznicowa w baterii

Prysznic jest wciąż raczej dodatkiem do wanny niż dopasowanym elementem aranżacji łazienki. Pod koniec lat 40. XX wieku, kiedy zbudowano fabrykę armatury Friedricha Grohe, a także pod koniec lat 50. XX w., prysznic zwykle stanowi część wyposażenia wanny.

Rok 1979: Nowa generacja słuchawek prysznicowych Relexa

Dokonuje się przełom i marzenia o czystej przyjemności kąpieli stały się rzeczywistością. Firma GROHE przedstawia ofertę pryszniców Relexa. Od tej pory używanie prysznica nie ogranicza się tylko do mycia ciała, ale również relaksuje, rewitalizuje i daje maksymalną przyjemność z korzystania z wody.

Rok 1980: Rączki prysznicowe Relexa Nessie dla dzieci

Coraz większą rolę w rozwoju prysznica odgrywać zaczyna dostosowanie jego wyglądu do preferencji grup docelowych. Aby prysznic był bardziej atrakcyjny dla dzieci, firma GROHE zaprojektowała słuchawki Relexa Nessie, w kształcie morskiego potwora.

Rok 1983: Relexor – pierwszy system prysznicowy w trybie masażu

Wellness i fitness stają się modnymi słowami. W odpowiedzi na popularność zdrowego stylu życia, GROHE wprowadza na rynek Relexor – produkt, który masuje plecy za pomocą dwóch obrotowych szczotek, z możliwością ustawienia na różnych częściach ciała. Szczotki napędzane są przez ciśnienie wody a użytkownik może wybrać opcję mokrego i suchego masażu.

Rok 1997: Linia Sinfonia – połączenie możliwości prysznica i kranu

Po wprowadzeniu wielu innowacji technicznych, takich jak prysznice z kilkoma rodzajami strumieni natrysku czy technologia GROHE SpeedClean, która usuwa kamień z powierzchni słuchawki, GROHE przedstawia linię pryszniców Sinfonia. Linia ta posiada klasyczny design z nutą nostalgii, jest idealnie dopasowana do kształtu kranu i nawiązuje do elementów jego budowy.

Rok 2001: Nowy wymiar wolności z prysznicem Freehander

W nowe tysiąclecie GROHE wchodzi z rewolucyjnym prysznicem Freehander. Dwie obrotowe głowice prysznicowe mocowane na ruchomej baterii pozwalają w mgnieniu oka przejść z opcji natrysku górnego na boczny. Dla każdej pozycji można wybrać odpowiedni kształt strumienia.

Rok 2003: Relaks i masaż z systemem Aquatower 3000

GROHE wraz z wprowadzeniem w 2003 roku na rynek systemu Aquatower 3000 przechodzi na wyższy poziom korzystania z prysznica. System ten posiada największą liczbę funkcji zapewniających różnorodne doznania w kąpieli – na przykład szybkie odświeżenie, jak i spokojny relaks. Dzięki temu użytkownicy mogą spełnić wszystkie swoje potrzeby, aby naładować swoje wewnętrzne baterie. Aquatower 3000 składa się z prysznica górnego, ręcznego, czterech słuchawek bocznych i termostatu. Termostat umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury, co pozwala zaoszczędzić wodę i energię.

Rok 2005: Systemy prysznicowe GROHE Rainshower®

Firma GROHE po wprowadzeniu na rynek w 2003 roku dużej deszczownicy GROHE Rainshower®, dodaje do swojego asortymentu w roku 2005 kompatybilne słuchawki GROHE Rainshower® Classic oraz Cosmopolitan – w dwóch różnych kształtach i z kilkoma opcjami natrysku.

ZZH_T27635X03_000_01

 

 

 

 

 

 

Rok 2008: GROHE Ondus® Digital – nowa era systemów elektronicznych

Digitalizacja wchodzi do łazienek wraz z kolekcją GROHE Ondus® a wykończenie GROHE StarLight® w kolorach – chromowym, matowym tytanowym, aksamitnej czerni i księżycowej bieli – nadaje bateriom nieprzemijający połysk. Produkty z tej kolekcji dostępne są zarówno w wersji mechanicznej, jak i elektronicznej.

ZZH_T27618Z09_000_01

 

 

 

 

 

 

Rok 2010: Linia GROHE Rainshower® – kolorowa radość w twojej łazience

Gama słuchawek prysznicowych GROHE Rainshower® powiększa się. Pojawiają się między innymi słuchawki GROHE Rainshower® Icon oraz modele Eco i Solo – mające kształt pierścienia, rombu i koła. Miłośnicy designu są pod szczególnym wrażeniem GROHE Rainshower® Icon. Firma GROHE wypuszcza też kolekcję słuchawek z kolorową powierzchnią natrysku, która wnosi do łazienki powiew radości i świeżości..

Rok 2011: GROHE Power&Soul® – klikasz i masz

GROHE prezentuje kolejną innowację w postaci słuchawek GROHE Power&Soul® z przełącznikiem One Click Showering. Cztery przyciski na głowicy prysznica pozwalają użytkownikom wybrać opcje strumienia natrysku oraz ustawić jego preferowany rodzaj. Natomiast system GROHE Bokoma Spray™ wykorzystuje siłę wody do wytworzenia efektu oddychającego prysznica.

Rok 2013: Moduły GROHE SPA® F-digital Deluxe – nowe doświadczenie dla wszystkich zmysłów

Rozwój systemów prysznicowych GROHE doprowadził do powstania modułów GROHE SPA® F-digital Deluxe, które doskonale uzupełniają elegancki, minimalistyczny styl GROHE Rainshower® F-Series z roku 2010 i dają możliwość dodatkowych doznań podczas kąpieli. GROHE SPA® F-digital Deluxe pozwala wypełnić kabinę prysznicową ciepłym światłem, ulubioną muzyką lub odświeżającą i oczyszczającą parą.

f digital deluxe

Translate »