Rada nadzorcza Warimpex przedłużyła mandat zarządowi

Rada Nadzorcza spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG przedterminowo przedłużyła do dnia 30 września 2019 roku funkcje członków zarządu Franza Jurkowitscha, Georga Foliana i Alexandra Jurkowitscha.

Franz Jurkowitsch, który pełni funkcję prezesa zarządu Warimpex od września 1986 roku, będzie nadal odpowiedzialny za obszar strategii, relacji z inwestorami oraz komunikacji wewnętrznej. Georg Folian będzie kontynuował swoje obowiązki w roli zastępcy prezesa zarządu (na stanowisku od września 1986 r.) i pozostanie nadal odpowiedzialny za obszar finansów i rachunkowości, zarządzanie finansami i sprawy kadrowe. Alexander Jurkowitsch, członek zarządu od lipca 2006 r., będzie nadal odpowiedzialny za planowanie, kwestie budowlane, zarządzanie informacją oraz IT. Do maja 2017 r. została przedłużona funkcja Floriana Petrowsky’ego na stanowisku członka zarządu. Jego uprawnienia obejmują zadania związane z transakcjami, kwestiami organizacyjnymi i prawnymi.

Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 15 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 3 700 pokoi oraz czterech budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 26 000 m kw. Spółka działa w 7 krajach europejskich. Do najbardziej spektakularnych hoteli, których Warimpex jest właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym, należą: hotel andel’s w Łodzi, hotele marki angelo w Pradze, Pilźnie i Katowicach, hotel lotniskowy marki angelo w Bukareszcie, hotel Kempinski w Wiedniu, hotel Crowne Plaza na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg oraz hotel InterContinental w Warszawie.

fot. Zarząd Warimpex / materiały prasowe

 

Translate »