Roca i Royo łączą siły

Grupa Roca podpisała umowę przejęcia 75% udziałów Royo Group, europejskiego lidera w dziedzinie mebli łazienkowych. Roca kupiła 62% akcji spółki od amerykańskiego funduszu HIG. Rodzina Royo nadal będzie posiadać 25% kapitału firmy.

Grupa Royo posiada trzy zakłady produkcyjne w Hiszpanii i Polsce oraz dwa centra innowacji. Firma produkuje około miliona sztuk mebli łazienkowych rocznie, osiągając obroty 95 milionów euro w 2019 roku i zatrudniając 793 pracowników. Dzięki tej operacji Grupa Roca i Royo stają się światowym liderem w produkcji mebli łazienkowych, z globalnym obrotem ponad 173 milionów euro w tym segmencie i produkcją blisko dwóch milionów sztuk rocznie w dziewięciu centrach produkcyjnych zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Czechach, Rosji, Chinach i Brazylii. Dodatkowo, Grupa Roca umocni swoją pozycję lidera w kreowaniu przestrzeni łazienkowych, zwiększając swój udział w rynku w ramach działalności komplementarnej do ceramiki sanitarnej.

Według Alberta Magrans, CEO Grupy Roca, „dzięki temu sojuszowi wzmacniamy kategorię mebli łazienkowych, kluczową w naszym sektorze, z europejskim liderem, z którym dzielimy wizję biznesową i z którym ściśle współpracujemy przez ostatnie 10 lat. Ta fuzja pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność w obszarze łazienek i osiągnąć pozycję światowego lidera w tym segmencie”.

Grupa Roca działa w 170 krajach, posiada 81 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 24 tysiące specjalistów na całym świecie. W 2019 roku osiągnęła obrót w wysokości 1.861 milionów euro.

fot. materiały prasowe