Równo wszędzie, gładko wszędzie

Aktualne standardy wykończenia pomieszczeń zarówno nowych, jak i remontowanych najczęściej przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi gipsowych jako bazy pod dalsze prace dekoracyjne – malowanie bądź tapetowanie. Ważnym aspektem zastosowania produktów na bazie gipsu jest pozytywny wpływ na mikroklimat, zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców.

O gładziach myślimy zazwyczaj jak o niedrogich produktach, stosowanych w budownictwie na szeroką skalę. Tymczasem bardzo często niska cena idzie w parze z niską jakością produktów. Pękająca i rozwarstwiająca się gładź z pewnością nie przyniesie wykonawcy dobrej sławy i narazi inwestora na nieplanowany wydatek związany z ponownym remontem. Aby ułatwić pracę profesjonalistom i w dalszym ciągu skutecznie przyczyniać się do tego, aby ludzie mieszkali piękniej, zdrowiej i ekonomiczniej firma Baumit rozszerzyła swoją ofertę o gotową gładź szpachlową Baumit FinoFinish S, gładź gipsową Baumit FinoBello oraz preparat gruntujący Baumit InteriorPrimer. Tym samym wykonawcy ceniący wygodę, wydajność pracy oraz wysoką jakość wykonanych powierzchni mają teraz do dyspozycji kompletną grupę gładzi i mas szpachlowych rekomendowanych do wykańczania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

white 3d interior design

Specjaliści od tynkowania, którzy najczęściej rezygnują z gładzi ze względu na to, że ich zdaniem zbyt szybko wiążą, mają zbyt krótki czas obróbki lub są oporne w szlifowaniu, będą pozytywnie zaskoczeni gładziami firmy Baumit. Są one bardzo łatwe w aplikacji i odznaczają się wysoką przyczepnością do podłoża. Wykonawcy docenią również długi czas roboczy, pozwalający na precyzyjne wyprowadzenie gładkiej i równej powierzchni, która łatwo się szlifuje. Gładzi Baumit FinoFinish S i Baumit FinoBello można nanosić zarówno ręcznie, jak i za pomocą agregatu, co – szczególnie przy wykańczaniu większych obiektów – może okazać się nieocenionym atutem.

fot. Baumit