Rusza budowa Atrium 2 w Warszawie

Na początku maja br. Skanska rozpoczyna budowę Atrium 2 – nowoczesnego, zielonego biurowca zlokalizowanego tuż obok warszawskiego Ronda ONZ. To kolejny projekt Skanska w tym prestiżowym, zapewniającym dobrą ekspozycję punkcie miasta. Najnowszy projekt biurowy Skanska uzupełni kompleks budynków Atrium, stworzony przez firmę w samym centrum Warszawy. 15-kondygnacyjny Atrium 2 jest zlokalizowany w sercu warszawskiego CBD. Powierzchnia najmu nowego budynku to ponad 20 000 mkw. Autorem projektu architektonicznego jest biuro PRC Architekci.

Powierzchnia biurowa dostępna w Atrium 2 będzie efektywna i elastyczna. Przyszli najemcy będą mogli ją łatwo aranżować według swoich potrzeb dzięki optymalnemu kształtowi piętra. Funkcjonalna mała architektura, atrakcyjne części wspólne i usługi w budynku sprawią, że Atrium 2 będzie przyjazne także po godzinach pracy. Zakończenie budowy przewidziane jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku.

Atrium 2_Skanska Property Poland_Warszawa (3) (Large)

Skanska konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego budownictwa. Budynek otrzymał już precertyfikację w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Ma to realne przełożenie na korzyści dla najemców – podniesienie produktywności ich pracowników i obniżenie kosztów operacyjnych.

 

– W Skanska rozumiemy, że budynki biurowe dzisiaj to nie tylko świetna lokalizacja i wydajne instalacje. Nowoczesne miejsca do pracy powinny oferować coś więcej. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, którzy coraz częściej pytają o dodatkowe funkcje w budynkach, staramy się zapewniać takie udogodnienia jak przedszkole, placówka medyczna, fitness club, stacja rowerów miejskich czy pralnia. Otoczenie budynku również powinno być przyjazne – dlatego przy Atrium 2 postawiliśmy na funkcjonalną małą architekturę. Widzimy także, że coraz popularniejszym trendem jest koncepcja Activity-Based Workplace. Polega ona na tworzeniu komfortowych i elastycznych miejsc do pracy. W praktyce oznacza to biuro dostosowane do stylu pracy danej firmy, podzielone na strefy według jej potrzeb, np. miejsce do burz mózgów w zespołach czy pracy indywidualnej w skupieniu. Takie możliwości daje budynek Atrium 2, który dzięki elastycznej powierzchni będzie można łatwo dostosować do potrzeb konkretnych najemców – dodaje Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Fot. Skanska, materiały prasowe

 

 

Translate »