Rzeczy, które powinny znaleźć swoje miejsce w szufladzie

Dla wygody trzymamy je na blacie albo upychamy w głębokich, a przez to mało wygodnych szafkach. Ale jest 5 rzeczy, które lepiej trzymać w szufladzie.

  1. Duże noże

Zamiast trzymać je na blacie kuchennym w rożnego rodzaju stojakach, lepiej je umieścić w szufladzie, w specjalnym organizerze firmy Hettich, gdzie noże osadzone są stabilnie i w idealnym porządku w specjalnym wkładzie.

InnoTech_OrgaTray_450_noże

  1. Blender

Blender to obecnie jeden z podstawowych przyrządów kuchennych. Hettich zaprojektował specjalny organizer do szuflad, w którym przewidziano wydzielone miejsce na blender. Umożliwia on łatwy dostęp do sprzętu i eliminuje uciążliwe zjawisko splątanych przewodów.

ArciTech_OrgaTray_570

  1. Przyprawy

Przyprawy to kwintesencja każdego posiłku i niezaprzeczalny atut każdej kuchni. Dobrze jest mieć je zawsze pod ręką. Nawet jeżeli umieścimy je w efektownych pojemnikach, które ustawimy na blacie, z czasem pokryje je kurz. Oblepione parą czy zachlapane tłuszczem z przygotowywanego jedzenia, nie będą już ozdobą naszej kuchni. Dlatego znów warto zdać się na firmę Hettich, która ma świetne organizery ze specjalnymi wkładami przeznaczonymi właśnie na przyprawy.

4. Słoiki

Odwieczny problem logistyki kuchennej – słoiki. Myślisz, że szuflada tego nie wytrzyma, dlatego najczęściej upychasz je w pojemnych, ale mało funkcjonalnych szafkach? Jednak jak długo można wyciągać słoiki z głębi niewygodnej szafki? Niezależnie od tego, jak ciężką mają zawartość, również słoiki można trzymać w wygodnych szufladach z pełnym wysuwem. Szuflada ArciTech firmy Hettich wytrzyma bowiem nawet 80-kilogramowe obciążenie.

ArciTech_3

 

  1. Talerze

Pakiet kilkunastu talerzy waży kilka kilogramów. Wyciąganie ich z górnych szafek czy, odwrotnie, schylanie się po nie na dolne półki, to duże obciążenie dla stawów i pleców. Aby temu zapobiec można je umieścić w wysuwanej szufladzie. Do szuflad w systemie InnoTech i ArciTech, w których mają być przechowywane nie tylko naczynia, ale też na przykład produkty spożywcze, firma Hettich proponuje specjalny system organizerów, które stabilizują produkty lub przedmioty. Co jednak, jeżeli zmienimy koncepcję przechowywania naczyń i w miejscu, gdzie do tej pory stały duże talerze, postanowimy ustawić mniejsze? Wystarczy przestawić ogranicznik we właściwe miejsce, zgodnie z wymiarami ustawianych w szufladzie rzeczy.

InnoTech3 (Large)

fot. Hettich

 

 

Translate »