Skanska buduje w Krakowie

Hemma Orawska to nazwa najnowszej inwestycji mieszkaniowej Skanska, która powstanie w Krakowie. Szwedzka firma słynie z „zielonych” rozwiązań, których nie zabraknie również w apartamentowcu na krakowskim Podgórzu. Skanska wybuduje 138 funkcjonalnych mieszkań. Za projekt budynku odpowiada krakowska pracownia architektoniczna – Grupa 3D.

– To ważny moment w historii rozwoju spółki mieszkaniowej Skanska. Cieszymy się, że nasze podejście do idei zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego będziemy mogli realizować i popularyzować również w Krakowie – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska. – Zależało nam na tym, by wpisać się w klimat i architekturę rewitalizowanego Starego Podgórza. Jednocześnie mocno stawiamy na tak ważne w przypadku naszych budynków zielone rozwiązania, które – mamy nadzieję – polubią także mieszkańcy Krakowa.

Hemma” w języku szwedzkim znaczy „w domu”, a w przypadku nowej inwestycji Skanska słowo to można rozumieć również jako „dom” w samym sercu miasta – budynek powstanie na Starym Podgórzu, przy ul. Orawskiej. To wyjątkowa dzielnica, sąsiadująca chociażby ze słynnym Kazimierzem, która zachwyca klimatem dawnego Krakowa.

Hemma Orawska będzie pięciopiętrowym apartamentowcem, w którym powstanie 138 mieszkań z balkonami lub loggiami, w większości zabudowanymi. Przy mieszkaniach na parterze powstaną prywatne ogródki, natomiast do dyspozycji wszystkich mieszkańców będzie kameralne, zielone patio. Pod budynkiem przewidziano miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Za projekt apartamentowca odpowiada krakowska pracownia architektoniczna – Grupa 3D.

Podobnie jak pozostałe inwestycje mieszkaniowe Skanska, Hemma Orawska będzie budynkiem certyfikowanym w międzynarodowym systemie BREEAM. Oznacza to, że deweloper będzie musiał spełnić wiele pogrupowanych na dziesięć głównych kategorii norm jakościowych, które wykraczają poza obowiązujące wymagania prawne. Wspomniane kryteria to: zarządzanie placem budowy, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, użyte materiały, odpady, ekologia i poszanowanie terenu, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

fot. Skanska Residential Development Poland

Translate »