Skanska z rekordową sprzedażą

W 2014 roku działająca w Europie Środkowo-Wschodniej Skanska CDE osiągnęła rekordową liczbę dziewięciu sprzedanych budynków biurowych za łączną kwotę ponad 330 milionów euro. Budynki zostały zakupione m.in. przez fundusze z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Austrii, a także przez lokalne instytucje finansowe (polskie, czeskie i węgierskie). Ofertą Sanska interesowały się również fundusze z innych krajów.

W 2015 roku spółka stawia na dalszy rozwój oferty dla inwestorów i planuje kolejne projekty. Widzi olbrzymi potencjał w miastach, które nie figurują w topowych rankingach ze względu na małe wolumeny transakcji, ale które zapewniają doskonałe warunki dla pojedynczych obiektów inwestycyjnych.

W Polsce Skanska obecna jest nie tylko w Warszawie, ale jako pierwsza rozpoczęła inwestycje na szeroką skalę w największych miastach regionalnych.

„Pod wieloma względami jesteśmy pionierem w zakresie inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako pierwsi wprowadziliśmy w tym regionie zielone budynki oraz przyczyniliśmy się do ugrunotwania lokalnych rynków transakcyjnych, takich jak Łódź i Budapeszt” – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe (CDE).

W 2015 roku Skanska CDE nie zwolni tempa. W portfolio sprzedażowym spółki znajdzie się pięć kompleksów biurowych w Pradze, Bukareszcie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. „W 2015 będziemy umacniać relacje z instytucjami finansowymi z Europy i USA, ale także z Bliskiego Wschodu i Azji. Nie zapominamy jednak o rodzimych funduszach, które stają się coraz bardziej aktywne w Europie Środkowo-Wschodniej”, mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji Skanska CDE.

fot. materiały prasowe

 

Translate »