Sposób na modne wnętrze i komfort akustyczny

Zapewniają wyjątkowy efekt wizualny, są miłe w dotyku, a do tego przyjemnie wyciszają pomieszczenie. Można je montować samodzielnie, niezwykle prosto i bezpyłowo dzięki gotowej warstwie samoprzylepnej na odwrocie. Zaskakują walorami praktycznymi – są plamoodporne, a w razie potrzeby pozwalają się czyścić i na sucho, i na mokro.

Panele dekoracyjne Orwall, bo o nich mowa, występują w najróżniejszych wzorach, z których wiele dostępnych jest także w postaci tapety czy fototapety albo obrazu na płótnie.

Panele akustyczne mogą się kojarzyć z rozwiązaniem raczej technicznym niż dekoracyjnym i przywodzić na myśl salę prób lub studio nagrań, a nie piękne wnętrze mieszkalne, eleganckie biuro albo inspirującą pracownię. Nowoczesne technologie pozwalają jednak stworzyć produkt, który cenne właściwości wyciszające zgrabnie łączy z zaletami estetycznymi. Znakomity przykład stanowią miękkie panele dekoracyjne Orwall, objęte Certyfikatem Oeko-Tex oraz świadectwem akustycznym z Instytutu Techniki Budowlanej.

Panele te powstają z miękkiej pianki poliuretanowej wysokiej jakości, pokrytej zadrukiem na specjalnie opracowanej, bardzo wytrzymałej membranie. W związku z tym, z jednej strony pozwalają wytłumić dźwięki zarówno pochodzące z zewnątrz, jak i powstające we wnętrzu – np. domowy lub biurowy gwar, a z drugiej wzbogacają wygląd pomieszczenia o wybrany motyw wizualny. Wystarczy, że wykończymy nimi ścianę czy sufit.

Warto zaznaczyć, że większość gotowych motywów została przygotowana tak, aby mogły się pojawić we wnętrzu w formie zarówno paneli, tapety, fototapety (na podłożach o zróżnicowanych właściwościach użytkowych) czy obrazu – płótna napiętego na drewnianych krosnach. Dzięki temu pole do popisu w aranżacji niepowtarzalnego wnętrza (i to o wyjątkowo przyjemnej akustyce) jest niezwykle duże.

Kolejna dobra wiadomość to ta, że panele można z powodzeniem montować samodzielnie. Elementy te łatwo się docina i kształtuje, a później bez trudu przykleja do podłoża dzięki znajdującej się od spodu warstwie samoprzylepnej. Można robić w nich otwory np. na gniazdka, schować za nimi kable, maskować niedoskonałości ścian czy sufitu itp. Dlatego to wymarzone rozwiązanie zarówno do mieszkania, w którym bez wielkiego remontu chce się dokonać zmian, jak i do sklepów, salonów urody, studiów nagraniowych, biur, hoteli czy placówek dla dzieci.

fot. materiały prasowe

Translate »