Stylowe apartamenty dla indywidualistów

Kraków od lat przyciąga podróżnych ze świata swoją bogatą historią. Najpopularniejsze wśród turystów miasto w Polsce kusi cennymi zabytkami, ciekawą ofertą kulturalną i niezrównanym życiem nocnym. Ale o sukcesie dawnej stolicy na turystycznej mapie kraju zdecydowała również świetnie przygotowana infrastruktura. Zróżnicowana baza noclegowa wzbogaciła się o apartamenty na wynajem dla nowej grupy podróżnych.

W zestawieniu przygotowanym w ubiegłym roku przez TripAdvisor, historyczna stolica Polski zostawiła w tyle Warszawę, Gdańsk i Wrocław. W minionym roku w mieście wśród obcokrajowców przeważali mieszkańcy Wielkiej Brytanii – 20%, Niemiec – 13,8%, a także Hiszpanie – 9,3% i Włosi – 9,1%. Wśród gości krajowych dominowali mieszkańcy Małopolski – 21,7%, woj. mazowieckiego – 11,2% i śląskiego – 7,5%. Niepowtarzalny charakter dzisiejszego Krakowa i jego historia, która przekłada się na niezliczoną ilość zabytków i atrakcji, zdecydowały o sukcesie frekwencyjnym miasta. Jak podaje Małopolska Organizacja Turystyczna w 2013 roku przyjechało tutaj 9,25 mln osób. Goście wydali w tym czasie 4,8 mld złotych. Kwota dotyczy wydatków związanych ze zwiedzaniem: rozrywek, posiłków w restauracjach, zakupów; nie obejmuje opłat za dojazd i wcześniej opłaconego noclegu.

W przyciągnięciu gości ważne okazuje się dobre przygotowanie bazy noclegowej. Trudno jest przejść ulicami centrum, by nie natknąć się na hotel międzynarodowej sieci, pensjonat ulokowany w klimatycznej kamienicy czy ofertę pokoi na wynajem. Przy wyborze odpowiedniego lokum, dostosowanego do oczekiwań i charakteru wizyty, wiele osób decyduje się na samodzielny apartament. Lokale wyposażone w aneksy kuchenne i osobne sypialnie to propozycja dla osób ceniących niezależność. Anonimowość, o którą trudno w małym gościńcu, oraz większa powierzchnia niż w standardowym pokoju hotelowym, ważne są dla indywidualistów.

Dostrzegając potencjał Krakowa, firma Sun & Snow, otworzyła tutaj biuro w maju tego roku. Na pierwsze miejsce dla swoich gości największy polski operator apartamentów wypoczynkowych wybrał Rezydencję Novum. Od Rynku Głównego dzieli ją 15-minutowy spacer, blisko stąd jest również do Dworca i doskonale zaopatrzonej Galerii Krakowskiej.

Tutaj właśnie przygotowano 7 różnorodnych stylistycznie apartamentów dla 3 do 5 osób. Jeden z apartamentów to przykład połączenia stylistyki francuskiej z lekkimi, nowoczesnymi formami. Funkcjonalnie rozplanowane mieszkanie urządzone zostało w spójny sposób. Aranżacja całego wnętrza utrzymana jest w neutralnej kolorystyce. Dominują tutaj biel i odcienie beżu, uzupełnione o łagodne brązy i szarości.

Projekt tego apartamentu dowodzi, że przemyślane rozwiązania mogą stworzyć komfortowe lokum dla turystów na ograniczonej przestrzeni. Odejście od stylistyki hotelowej i dbałość o szczegóły powoduje, że apartament sprawia wrażenie jakby ktoś użyczył nam prywatnego mieszkania na czas wizyty w magicznym Krakowie.

fot. Sun & Snow