Świeże powietrze w domu przez cały rok

Junkers przygotował nową generację urządzeń do kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych z funkcją odzyskiwania ciepła (rekuperacją). System Aerastar Comfort przeznaczony jest do stosowania w domach jednorodzinnych i stanowi wygodną alternatywę dla klasycznego wietrzenia pomieszczeń. Rozwiązanie marki Junkers, które wejdzie wkrótce na polski rynek, pomaga zaoszczędzić od 30 do 50% kosztów energii i ogrzewania w nowych budynkach.

System Aerastar Comfort to wygodna i ekologiczna alternatywa do klasycznego wietrzenia pomieszczeń. Centralne urządzenie wentylacyjne wyprowadza powietrze z pomieszczeń z dużą ilością wilgoci typu: kuchnia, łazienka, pomieszczenia gospodarcze. Wprowadza natomiast świeże powietrze do przestrzeni mieszkalnej i pokoi, w których śpimy. Ciepło z powietrza wywiewanego z pomieszczeń przekazywane jest poprzez wymiennik ciepła do powietrza nawiewanego. Dzięki temu odzyskujemy aż do 91% ciepła z usuwanego powietrza. Aerastar Comfort to także idealne rozwiązanie dla alergików. W lecie zastosowane w systemie filtry zatrzymują nie tylko insekty, ale też najbardziej uciążliwe dla osób uczulonych pyłki. Systemy Aerastar Comfort mają atest Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt) oraz certyfikat wydany przez Instytut Budownictwa Pasywnego (PHI).

W przypadku temperatur zewnętrznych poniżej minus 3 stopni Celsjusza zintegrowana nagrzewnica wstępna ogrzewa zasysane powietrze, umożliwiając eksploatację systemu Aerastar Comfort także zimą. Służy ona jako ochrona przed zamarzaniem i zapobiega tworzeniu się lodu na wymienniku ciepła. Dzięki temu także przy ujemnych temperaturach zagwarantowana jest wymiana powietrza bez strat ciepła. Przeciwprądowy wymiennik ciepła jest wykonany z aluminium. Dzięki temu urządzenie jest odporne na działanie kondensatu.

Uruchomienie oraz ustawienie najważniejszych parametrów, takich jak temperatury graniczne lub wartości zadane, odbywa się za pomocą panelu sterującego lub za pośrednictwem złącza USB. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia instalatorowi wygodną konfigurację systemu Aerastar Comfort na laptopie. Użytkownicy mogą obsługiwać system Aerastar Comfort za pomocą pulpitu obsługowego zintegrowanego w obudowie lub intuicyjnie za pomocą pilota dostępnego jako wyposażenie dodatkowe.

Translate »