Termalica – nieugięty, lekki, systemowy strop gęstożebrowy

Budowa domu to długi i skomplikowany proces. Już na etapie projektu należy określić z jakich materiałów budowane będą fundamenty oraz wznoszone ściany. To również czas kiedy trzeba odpowiedzieć na pytanie – z czego i jak konstruować stropy, aby sufit i ściany domu nie pokryły się siecią pęknięć już w pierwszym okresie użytkowania.

Przedstawiamy propozycję wytrzymałego i jednocześnie lekkiego stropu gęstożebrowego, będącego elementem systemu budowy Termalica.

Strop, podobnie jak pionowe przegrody zewnętrzne musi spełniać określone zadania. Należą do nich przede wszystkim poziome usztywnienie konstrukcji budynku i przenoszenie obciążeń na jej pionowe elementy, oraz ochrona przez rozprzestrzenianiem się ognia, przenikaniem dźwięków i utratą ciepła. Spełnienie tych wymagań gwarantuje powstanie trwałego i wygodnego w użytkowaniu budynku.

Nieugięty

Elementy stropowe, ze względu na konieczność przenoszenia znacznych obciążeń, muszą być wyjątkowo wytrzymałe. Bezsprzecznie do najtrwalszych należą te wykonywane na budowie, będące betonową monolityczną strukturą. Ich konstrukcja jest jednak niezwykle praco- i czasochłonna, gdyż wymaga przygotowania skomplikowanego szalunku z solidnym, pełnym deskowaniem. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym na rynku dostępne są znacznie prostsze i szybsze w montażu stropy gęstożebrowe Termalica, które spełniają wszystkie parametry wytrzymałościowe. Rozwiązanie to polecane jest zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Lekki

Niewątpliwą zaletą gęstożebrowego stropu Termalica jest niewielki ciężar jego elementów. Dzięki temu może być montowany na budowie bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Co więcej, w przeciwieństwie do stropów monolitycznych jego konstrukcja nie wymaga pełnego deskowania, co znacząco przyspiesza realizację inwestycji i obniża koszt prac budowlanych.

Systemowy

Budując systemowo możemy mieć pewność, że poszczególne elementy będą idealnie do siebie dopasowane, a powstałe przegrody będą odznaczały się  jednolitą strukturą, ograniczając w ten sposób możliwość występowania mostków termicznych. W przypadku domu z poddaszem nieużytkowym, zastosowanie stropu Termalica zapewnia 4-krotnie mniejsze straty ciepła przez przegrodę w porównaniu z innymi stropami gęstożebrowymi i żelbetonowymi. Stropy gęstożebrowe Termalica składają się z pustaków z betonu komórkowego w klasie gęstości 500 kg/m3 o rozmiarach 599x200x249 mm oraz prefabrykowanych belek żelbetowych, będących połączeniem betonowej stopki o przekroju 40×120 mm i zatopionego w niej dolnego pasa przestrzennej kratownicy stalowej. Belki dostępne są w długościach od 2,1 m do 7,2 m, a ich rozstaw osiowy wynosi 670 mm.

Translate »