Torus sprzedaje pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku

Firma Torus sprzedała pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture funduszu zarządzanego przez Bluehouse Capital Advisor i wehikułu inwestycyjnego obejmującego polskich inwestorów i zarządzanego przez niezależną spółkę zarządzającą funduszami i aktywami REINO Partners – REINO Dywidenda Plus SA (wehikuł dywidendowy przynoszący inwestorom zyski na stabilnym poziomie).

Kompleks biurowy Alchemia oferuje powierzchnię klasy A. Docelowo będzie obejmować cztery połączone ze sobą wieże realizowane w koncepcji czterokondygnacyjnej bazy oraz dwa niezależne budynki, z biurami, lokalami handlowymi na parterze i ofertą sportowo-rekreacyjną. Inwestycja jest realizowana w czterech etapach, z których pierwszy był przedmiotem niniejszej transakcji.

Pierwszy etap Alchemii, oddany do użytku w grudniu 2013 r., dostarczył 24 647 mkw. powierzchni. Obejmuje dwa budynki biurowe (Aurum i Platinum) – ośmio- i sześciopiętrowy, połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą, ale posiadające oddzielne recepcje. Obiekt oferuje 18 769 mkw. powierzchni biurowej klasy A, dwupoziomową restaurację zajmującą 574 mkw. na parterze i pierwszym piętrze oraz centrum sportowo-rekreacyjne o powierzchni 4489 mkw., które mieści 25-metrową pływalnię z 6 torami do pływania, dwa baseny rekreacyjne o długości 8 metrów, pełnowymiarową salę sportową do gier zespołowych, strefę wspinaczki, a także klub fitness z nowoczesną siłownią, salą do treningu cardio i spinningu. Na potrzeby pierwszego etapu Alchemii powstał czteropoziomowy parking na 380 samochodów. Budynek został zaprojektowany przez studio architektoniczne APA Wojciechowski Architekci. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych jest jednym z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych budynków w Polsce. Alchemia jest pierwszym w Trójmieście i jednym z nielicznych w Polsce obiektów, które otrzymały w systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) precertyfikat na najwyższym możliwym poziomie – Platinum.

Firma deweloperska Torus Sp. z o.o. Sp. k. powstała w Gdańsku w 2002 r. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych oraz inwestuje w projekty mieszkaniowe, hotelowe i magazynowe.

W transakcji sprzedającego reprezentowała firma Cushman & Wakefield. „Nabycie Alchemii stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju dywidendowych produktów inwestycyjnych opartych na najlepszych nieruchomościach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich inwestorów. Jakość i międzynarodowy standard nabywanych nieruchomości są kluczem do sukcesu tego rodzaju wehikułów. Dzięki prestiżowej lokalizacji, wysokiej jakości i świetnemu zestawowi najemców kompleks Alchemia spełnia oczekiwania nie tylko wehikułów tworzonych przez REINO Partners, lecz także zagranicznych inwestorów. Opinię tę podziela nasz partner joint venture, firma Bluehouse Capital Advisor, z którą w tym miesiącu sfinalizowaliśmy już dwie transakcje” – powiedziała Małgorzata Cieślak-Belgy, partner w firmie REINO Partners.

fot. Alchemia / materiały prasowe