IMMOFINANZ sfinalizował przejęcie EMPARK Mokotów Business Park

Warszawa , 27.07.2012 Immofinanz AG/ Empark Mokotow Credits: Immofinanz/APA-Fotoservice/PAP-Wojciech Pacewicz

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), zatwierdził transakcję nabycia pozostałej części udziałów w warszawskim EMPARK Mokotów Business Park przez IMMOFINANZ Group. Tym samym spółka stała się pełnoprawnym, jedynym właścicielem tego jednego z największych kompleksów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Jako IMMOFINANZ oceniamy transakcję pełnego przejęcia EMPARK-u pozytywnie, gdyż wpisuje się ona w naszą długoterminową strategię związaną z dalszym rozwojem marki IMMOFINANZ na naszych kluczowych rynkach. EMPARK zlokalizowany jest na jednej z najcenniejszych działek w Polsce i czynnik ten był jednym z istotniejszych, przy podejmowaniu decyzji o transakcji.“ skomentowała Magdalena Kowalewska z IMMOFINANZ.

Od momentu ogłoszenia planów całkowitego nabycia EMPARK-u, IMMOFINANZ pracuje nad wzmocnieniem strategii i pozycjonowania dla tego kompleksu biurowego. Zakładane są m.in. wprowadzenia zmian rewitalizacyjnych, które będą korzystne dla obecnych najemców i przyciągną tych przyszłych. Ponadto spółka powołała w międzyczasie specjalnie dedykowany zespół Asset Management IMMOFINANZ, którego zadaniem jest zapewnienie najwyższego poziomu obsługi dla wszystkich aktualnych najemców.

„Jesteśmy świadomi, że funkcjonujemy w stanowiącym wyzwanie i konkurencyjnym warszawskim środowisku biurowym. Jednak dzięki transakcjom takim jak EMPARK możemy nadal rozwijać naszą obecność na tym rynku, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję lidera.” dodała Magdalena Kowalewska.

Po sfinalizowaniu transakcji kupna EMPARK-u, IMMOFINANZ posiada w Warszawie 19 istniejących inwestycji biurowych i jest liderem na stołecznym rynku, z ok. 270 000 m kw. biurowej powierzchni najmu.

fot. Immofinanz

 

 

Translate »