#Trashchallenge – Cushman & Wakefield w trosce o planetę

Firma Cushman & Wakefield podjęła wyzwanie #trashchallenge rzucone z wykorzystaniem mediów społecznościowych przez firmę Ework Poland i posprzątała warszawski Las Bemowski oraz plażę nad Zalewem Wiślanym w Kadynach. Zgodę na sprzątanie wydały Lasy Miejskie Warszawa oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Do akcji aktywnie włączyło się 35 pracowników, którzy zebrali prawie 110 worków śmieci.

– Czysta planeta to lepsza perspektywa dla kolejnych pokoleń, dlatego z radością przyjęliśmy tę nominację. Właściwie od razu stworzyliśmy listę miejsc, które chcielibyśmy posprzątać. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta również przez osoby pracujące w innych miastach i – oprócz Warszawy – do akcji dołączyli nasi koledzy i koleżanki z Elbląga – powiedziała Joanna Buczkowska, szefowa działu administracji w Cushman & Wakefield. – Miłym zaskoczeniem było to, że lokalne społeczności dbają o swoje najbliższe środowisko naturalne, więc bardzo przydała się nam pomoc mieszkańców, którzy pomogli nam ustalić, gdzie, w pobliżu Lasu Bemowskiego, znajdziemy najbardziej zaśmiecone miejsca. Podobna sytuacja miała miejsce w Elblągu, gdyż pierwotnie chcieliśmy posprzątać Las Komunalny Bażantarnia, jednak po konsultacji z lokalnymi władzami okazało się, że las jest czysty, a naszej pomocy bardziej potrzebuje plaża nad Zalewem Wiślanym w Kadymach – dodaje Joanna Buczkowska.

Wyzwanie jest bardzo proste. Należy zlokalizować miejsce, które wymaga posprzątania, a następnie zrobić zdjęcie i zamieścić je w mediach społecznościowych. Firma, która wykona zadanie ma prawo nominować kolejne podmioty, które nie boją się podejmować takich wyzwań. Akcja społeczna #trashchallenge została zapoczątkowana przez użytkownika the_easy.vegan na jednym z portali społecznościowych, by po kilku dniach stać się jedną z w najpopularniejszych w Social Mediach. Kolejne zdjęcia z hashtagami #trashchallenge, #trashtagchallenge, czy #trashtag pojawiają się coraz częściej.

Firma Cushman & Wakefield w ramach akcji nominowała redakcję Eurobuild CEE, agencję SEO Support Media/Scoop oraz firmę mInteractive.

fot. materiały prasowe

 

Translate »