Uber otwiera centrum operacyjne w Krakowie

UBER to amerykański twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportu. Firma zdecydowała się na utworzenie Centrum Operacyjnego w Browarze Lubicz w Krakowie, na ponad 1000 mkw. powierzchni zatrudnienie znajdzie około 140 pracowników. Centrum Operacyjne będzie drugą lokalizacją firmy UBER w Polsce. Firma CBRE doradzała najemcy przy procesie negocjacji.

UBER to amerykański start-up, który powstał w San Francisco w 2009 roku, obecnie firma działa w 67 krajach, oferując swoje usługi w 361 miastach na świecie. Od roku 2014 roku UBER obecny jest w Polsce, pierwszymi użytkownikami aplikacji byli mieszkańcy Warszawy. W przeciągu roku, polski rynek stał się jednym z najszybciej rozwijającym się rynkiem firmy w Europie. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za wspieranie społeczności UBERA i rozwijanie procesów biznesowych dla rynków w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Kamil Tyszkiewicz z CBRE komentuje: “Polska jest niesamowicie sprzyjającym miejscem dla firm z sektora kreatywnego, BPO oraz startupów. Nasz kraj posiada wysoki potencjał inwestycyjny, młodą i dobrze wykształconą kadrę, a także biznesowe środowisko, które wspiera nowe inicjatywy. Ostatnie decyzje największych światowych firm takich jak Google, Facebook i UBER dowodzą, że Polska to najlepsze miejsce do rozwijania biznesu. Ostatni ranking przygotowany przez Brytyjską Szkołę Biznesu i Zarządzania prezentuje Polskę jako trzecią, najlepszą lokalizację na świecie do prowadzenia startupu.”

Firmy z sektora kreatywnego są zainteresowanego lokowaniem swoich oddziałów w Polsce, ponieważ polski rynek oferuje ogromne możliwości rozwoju. Znaczna część startupów jest rozwijana przez młodych ludzi, którzy oferują kreatywne rozwiązania i interesujące produktu, które są w stanie usprawnić biznes.

fot. materiały prasowe

Translate »