W Guliwerze zebrano pół tony ubrań na recycling

W Centrum Handlowym Guliwer w ramach akcji ekologiczno-charytatywnej „Ciuch lubi ruch” zebrano prawie 500 kilogramów niepotrzebnych ubrań. Kilogramy przeliczono na złotówki, którymi Guliwer zasilił konto Fundacji „Dom w Łodzi”.

Akcja trwała od 30 września do 1 października 2017r. W tych dniach, w specjalnym punkcie znajdującym się na terenie Centrum, każdy z klientów mógł pozostawić zbędne tekstylia. Klienci Guliwera w ten sposób nie tylko pozbyli się zalegającej w szafie odzieży, ale także otrzymali od Centrum upominki oraz przyczynili się do finansowego wsparcia łódzkiej fundacji. Za każdy kilogram Guliwer zobowiązał się wpłacić dwa złote na konto „Domu w Łodzi” – pierwszego niepublicznego domu dziecka dla chorych dzieci. Przez dwa dni zebrano aż 495 kilogramów ubrań – liczbę tę zaokrąglono do 500 kilogramów i dzięki temu fundacji przekazano kwotę 1000 złotych na działania statutowe. Zgromadzona podczas akcji odzież zostanie poddana recyclingowi. Proces odzyskiwania wyrobów tekstylnych pozwala między innymi zaoszczędzić energię zużywaną do ich spalania oraz zmniejsza zapotrzebowanie na przestrzeń składowania odpadów. Co więcej, ubrania wykonywane z tkanin syntetycznych nie ulegają rozkładowi – recycling pozwala uporać się z tym problemem.

„Mamy nadzieję, że nasza akcja wpłynęła na świadomość naszych klientów, dzięki czemu zwrócą uwagę na aspekt ekologiczny wyrzucania ubrań na śmietnik. Warto skorzystać z każdej okazji, by niechcianej odzieży podarować drugie życie” – podsumowuje Katarzyna Woźniak, dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer oraz Centrum Handlowego Tulipan.

fot. archiwum