W małych i średnich miastach też się buduje

To efekt nowego podejścia banków do finansowania projektów. 61 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. m kw. zostanie oddanych do użytkowania w 2020 roku w Myślenicach i Mszanie Dolnej. Inwestycje realizuje małopolski deweloper Royal Invest. – Finansowanie nowych projektów mieszkaniowych w małych miastach jest wyzwaniem, możliwe jest jednak znalezienie optymalnej dla inwestora i banku formuły – przekonują eksperci firmy doradczej Upper Finance.

W ramach inwestycji „Apartamenty pod Dalinem” powstanie w Myślenicach 26 lokali mieszkalnych, w tym 6 przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, 2 lokale usługowe i 16 miejsc postojowych. Mieszkania będą mieć powierzchnię od 29 do 66 m kw. W Mszanie Dolnej realizowana jest inwestycja „Apartamenty Centrum”, w wyniku której oddanych zostanie 35 lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do 90 m kw., 2 lokale usługowe i 18 miejsc postojowych.

– Biznesowo upatrujemy duży potencjał w naszym regionie, zarówno ze względu na niewielką konkurencję, jak i widoczne zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Jednak nie tylko aspekt ekonomiczny sprawił, że postanowiliśmy właśnie tutaj zainwestować. Jesteśmy związani z tą okolicą i dumni z tego, że możemy stworzyć coś nowego dla lokalnej społeczności – stwierdził Aleksander Mlak, prezes zarządu Royal Invest Sp. z o.o. – Chcemy, aby nasi klienci mogli się tutaj czuć i rozwijać tak samo dobrze jak my. Dlatego pod inwestycje wybieramy piękne, dobrze skomunikowane okolice, a nasze projekty są nie tylko ładne, ale też funkcjonalne i nowoczesne. Ogromne zainteresowanie i rosnąca sprzedaż naszych mieszkań potwierdzają, że przyjęliśmy właściwe założenia.

Obie inwestycje charakteryzują się doskonałymi lokalizacjami w centrach miast, zapewniającymi dostępem do niezbędnych usług publicznych, urzędów oraz placówek edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i handlowych. To oferty dla osób szukających starannie zaprojektowanych i wykończonych apartamentów poza największymi metropoliami. Zarówno w Myślenicach, jak i w Mszanie Dolnej powstaną budynki z garażami podziemnymi, które harmonijnie komponują się z otoczeniem, a jednocześnie zwracają uwagę nowoczesną elegancją.

– Inwestycje realizowane przez Royal Invest dowodzą, że rynek deweloperski może się z powodzeniem rozwijać także w mniejszych ośrodkach miejskich. Ich atutem jest m.in. dużo większa dostępność niedrogich gruntów oraz partnerska współpraca z samorządami. Wyzwaniem jest jednak pozyskanie finansowania – uważa Iwona Załuska z firmy doradczej Upper Finance. – Finansowanie dla inwestycji w Myślenicach i Mszanie Dolnej zapewnił lokalny bank spółdzielczy w oparciu o stosunkowo rzadko stosowaną formułę rachunku zamkniętego. Takie podejście zabezpiecza bank przed większością ryzyk, a inwestorowi pozwala realizować projekt na konkurencyjnych warunkach. To ważny precedens, bo na zmieniającym się rynku coraz więcej deweloperów szuka nisz rynkowych poza największymi aglomeracjami.

Budowa „Apartamentów pod Dalinem” w Myślenicach zakończy się jeszcze w 2019 roku. Mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej niemal 1,4 tys. m kw. zostaną oddane do użytkowania w pierwszym kwartale 2020 roku. Budowa „Apartamentów Centrum” w Mszanie Dolnej o łącznej powierzchni użytkowej niemal 2 tys. m kw. zakończy się w drugim kwartale, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w trzecim kwartale 2020 roku.

Poza obecnie realizowanymi przedsięwzięciami Royal Invest prowadzi zaawansowane prace nad kolejnymi inwestycjami, takimi jak „Myślenickie Tarasy”. W ramach inwestycji powstaną  w Myślenicach funkcjonalne, doskonale zlokalizowane apartamenty o powierzchni od 26 do 93 m kw. w pięknym i starannie wykończonym budynku z windą. Inwestycja rozpoczęła się w II kwartale 2019 roku.

fot. Apartamenty w Myślenicach

 

Translate »