W poszukiwaniu Super Wykonawcy

Budowa lub remont domu to droga rzadko usłana różami. Dla większości z nas to inwestycje życia, gdyż nieczęsto budujemy więcej niż jeden dom. Dlatego tak ważnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, który zapewni odpowiedni poziom realizacji – w tym celu zazwyczaj opieramy się na poleceniach od znajomych. Czy jest to jednak jedyny wybór?

Część naszych znajomych jest zawiedziona jakością wykonanej pracy, inni z kolei polecają daną ekipę, bo bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zadań. Dwie przeciwstawne opinie, które nierzadko dotyczą tego samego fachowca. Brzmi znajomo? Prawdą jest, że trudno ocenić danego wykonawcę na podstawie zaledwie jednego zlecenia. Nie wspominając już o tym, że nie zawsze znamy ludzi będących w stanie nam doradzić. Co robić w takiej sytuacji?

Dość naturalnym i chyba najczęściej podejmowanym krokiem w poszukiwaniach wykonawcy jest wywiad przeprowadzony na forach internetowych lub w rubrykach ogłoszeń w gazetach. Co potrzebujemy wiedzieć? Na pewno korzystnie jest znaleźć wykonawcę, który oferuje kompleksowy zakres usług.

– Jeśli stawiamy domy od podstaw, warto wytypować firmę, która zaoferuje kompleksową ofertę budowlaną – od fundamentów aż po czubek dachu. W przeciwnym razie możemy się zetknąć z przykrą sytuacją, w której wykonawcy różnych etapów prac zaczną obrzucać się pretensjami za wszelkie niedociągnięcia. Jak to wówczas zazwyczaj bywa, ostatecznie to sam inwestor obarczony zostaje egzekwowaniem reklamacji w rozciągającym się łańcuszku przerzucanych win – dodaje Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny z firmy Rockwool.

Jedną z najcenniejszych wartości w branży budowlanej jest fachowa wiedza i umiejętności. Dlatego też firma Rockwool Polska stworzyła program SuperWykonawca Rockwool. Jego głównym celem jest praktyczne szkolenie wykonawców oraz zbudowanie społeczności fachowców. Trenerzy dzielą się wiedzą z zakresu ocieplania ścian zewnętrznych i poddaszy oraz pokazują jak prawidłowo przeprowadzać te prace. Co zaś najważniejsze, wraz z uczestnikami wykonują prace ociepleniowe, ucząc przy tym najlepszych praktyk i eliminując dotychczasowe złe nawyki. Szkolenie oraz pozytywna ocena realizacji ocieplenia domów są podstawą do uzyskania przez wykonawcę certyfikatu, który stanowi potwierdzenie, że uzyskał odpowiednią wiedzę.

Fot. Rockwool

 

Translate »