Warszawa: W miejscu University Business Center I powstanie LAKESIDE

W kwietniu 2021 roku spółka ATENOR  rozpoczęła rozbiórkę budynku biurowego University Business Center I przy ul. Szturmowej 2 w Warszawie. Na jego miejscu powstanie LAKESIDE, nowoczesny biurowiec klasy A, który zapewni swoim przyszłym najemcom powierzchnię ok. 24 000 mkw.

– Rozpoczęliśmy rozbiórkę budynku UBC I zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac planowane jest na jesień 2021 roku – mówi Maciej Cuch z ATENOR Poland.

Za prace wyburzeniowe odpowiedzialna jest firma TREE. LAKESIDE, nowy projekt biurowy ATENOR w Warszawie, będzie liczył ok. 24 000 mkw. i zastąpi University Business Center I, jeden z dwóch budynków zakupionych przez ATENOR na warszawskim Mokotowie w maju 2018 roku.

LAKESIDE wyróżnia przyciągająca wzrok architektura, a także położenie nad jeziorem w otoczeniu zieleni. Inwestycja zlokalizowana będzie w pobliżu ulic Puławskiej i Rzymowskiego. Budynek LAKESIDE, zaprojektowany przez pracownię Grupa 5 Architekci, otrzymał już precertyfikat BREEAM na poziomie „Outstanding”. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację LAKESIDE jest firma JLL.

fot. materiały prasowe

Translate »