Wiecha na biurowcach Fuzji

W łódzkiej inwestycji Fuzja zakończyły się prace związane z realizacją stanu surowego dwóch biurowców, czego zwieńczeniem jest tradycyjna wiecha. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na I kwartał 2022 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

– Wiecha to bardzo ważny moment podczas budowy każdej inwestycji. Przez ostatnie miesiące mieszkańcy Łodzi mieli możliwość obserwowania jak pną się w górę kolejne kondygnacje realizowanych budynków, które staną się częścią wielofunkcyjnego projektu, jakim bez wątpienia jest Fuzja. Obecnie na placu budowy trwają prace instalacyjne, w ramach prac elewacyjnych montowana jest izolacja oraz podkonstrukcja pod okładzinę elewacyjną. Trwają prace związane z realizacją sieci zewnętrznych. Zakończyliśmy renowację ściany historycznej od strony południowej. Rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Pozwolenie na użytkowanie budynku planujemy uzyskać w pierwszym kwartale 2022 roku – mówi Rafał Kornatko, project manager w dziale biur Echo Investment.

Budynki zostały zaprojektowane i są realizowane zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM, co znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w niskim zużyciu energii, a także zastosowaniu przyjaznych dla otoczenia materiałów budowlanych i wykończeniowych.

– Biurowce realizujemy dla firmy Fujitsu, która zdecydowała się przenieść swój łódzki zespół właśnie do Fuzji. Jest to dla nas ogromna nobilitacja, ponieważ jest to najemca na niemal całą powierzchnię biurową obu budynków – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Wieloetapowa inwestycja łączyć będzie funkcję biurową, handlowo–usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

fot. materiały prasowe

Translate »