Wiecha na budynku Equal Business Park

Na budynku C powstającego w ramach kompleksu Equal Business Park w Krakowie zawisła „wiecha”. Zakończono wykonywanie konstrukcji żelbetowych ostatniej kondygnacji, a na zewnątrz można już zobaczyć pierwsze elementy montowanej właśnie elewacji.

Budynek C jest trzecim, największym z krakowskiego kompleksu Equal Business Park, realizowanego przez Cavatina Holding S. A. Jego powierzchnia wynosi blisko 23 000 m2. Wyróżnia się najbardziej złożoną bryłą, która pozwala na udostępnienie najemcom obszernych tarasów oraz zielonych patio, dostępnych również z zewnątrz. Łącznie cały kompleks będzie liczyć blisko 50 000 m2 powierzchni biurowej.

Również inne projekty inwestora pną się w górę – w Krakowie trwają intensywne prace zbrojeniowe i betoniarskie przy kondygnacjach podziemnych Tischnera Office, na podobnym etapie zaawansowania jest też Chmielna 89 w Warszawie. Natomiast we Wrocławiu gotowy jest już Diamentum Office, a położony niedaleko wysokościowiec Carbon Tower osiągnął już połowę wysokości konstrukcji betonowej. W sumie zrealizowanych oraz w trakcie budowy jest 225 000 m2 powierzchni.

fot. Cavatina Holding SA