Wiecha na PRIME Corporate Center

Golub GetHouse wraz z generalnym wykonawcą – firmą Warbud zawiesili wiechę na szczycie PRIME Corporate Center, biurowca powstającego na warszawskiej Woli. Nieco ponad 14 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty zakończono konstrukcję wszystkich kondygnacji 96-metrowego biurowca. Budynek zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2016 roku.

prime corporate wiecha

W symbolicznej ceremonii uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta m. st. Warszawy Jacek Wojciechowicz, przedstawiciele firm Golub GetHouse – inwestora obiektu, Warbud – generalnego wykonawcy, a także Raiffeisen Polbank, który w połowie przyszłego roku przeniesie do PRIME Corporate Center swoją siedzibę główną. Bank zajmie ponad 95% powierzchni dostępnej w budynku, w tym także całą powierzchnię handlowo-usługową na parterze. Łącznie PRIME Corporate Center zaoferuje 20 148 mkw. powierzchni najmu.

Na półmetku jest obecnie montaż szklanej elewacji budynku, który zakończy się w październiku br. Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe powierzchni biurowych i wspólnych. W połowie lipca na dach budynku trafi 20-tonowy agregat prądotwórczy oraz centrale wentylacyjne, natomiast do końca sierpnia potrwa montaż konstrukcji stalowej.

Prime Corporate

Projekt architektoniczny PRIME Corporate Center przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Bardzo dobry”. W procesie wynajmu inwestora reprezentowała agencja Savills, natomiast w imieniu najemcy występowała firma Colliers International.

fot. materiały prasowe