Wołoska 24 pozyskała finansowanie bankowe

Inwestycja Ghelamco, Wołoska 24 uzyskała finansowanie bankowe. Umowę podpisano pomiędzy PKO Bankiem Polskim a Ghelamco. Przewiduje ona udzielenie kredytu wysokości 34,1 mln EUR na realizację inwestycji oraz kwoty 10 milionów złotych na sfinansowanie podatku VAT od kosztów inwestycji. Inwestycja rozpoczęła się już w sierpniu 2014 roku.

 

– Cieszymy się, że możemy po raz kolejny finansować projekt realizowany przez Ghelamco – jednego z czołowych deweloperów biurowych w Polsce. Długofalowa i satysfakcjonująca dla obu stron relacja umożliwiła podpisanie kolejnej umowy – powiedziała Ilona Wołyniec, dyrektor w PKO Banku Polskim.

 

– Jesteśmy dumni, że największe instytucje finansowe, takie jak PKO Bank Polski, darzą nas od lat zaufaniem i dostrzegają potencjał naszych projektów. Pozyskanie, na tak wczesnym etapie realizacji projektu, finansowania oraz podpisanie pierwszej umowy najmu z firmą Arval Service Lease Polska są dowodem na jakość i atrakcyjność inwestycji Wołoska 24 – skomentował Jeroen van der Toolen, dyrektor w Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Projekt Wołoska 24 powstaje tuż obok innej inwestycji Ghelamco – budynku Mokotów Nova. Dostarczy on około 21 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 10 kondygnacjach oraz ok. 800 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze. Dzięki remontowi i poszerzeniu ulicy Wołoskiej, komfort dojazdu do budynku ulegnie dodatkowemu zwiększeniu. Tak jak wszystkie inwestycje Ghelamco, Wołoska 24 realizowana jest według zasad zrównoważonego budownictwa i zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM. Oddanie kompleksu zaplanowane jest na koniec I kwartału 2016 roku.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »