XXI KONGRES Polskiej Federacji Rynku Nieuchomości

Blisko 200 profesjonalistów rynku nieruchomości z całego kraju i najbardziej aktualne zagadnienia. Już 23 czerwca w Wieliczce rozpocznie się największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży – XXI Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Obrady patronatem honorowym objął Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

Co nas cieszy, co nas boli?

Na dwa dni hotel Lenart w Wieliczce zmieni się w przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców i specjalistów rynku nieruchomości z kraju i zagranicy. Członkowie regionalnych stowarzyszeń nieruchomościowych i zarządczych oraz PFRN będą dyskutować o najbardziej palących problemach branży.

– To wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. PFRN nieprzerwanie od ponad 20 lat stoi na straży stałego rozwoju i profesjonalizacji branży, uczestnicząc w procesie ustawodawczym, sprzyjającym rozwojowi rynku nieruchomości. W ostatnim czasie udało nam się wprowadzić zmiany w prawie, które chronią konsumentów. To wielki krok w dobrą stronę. Przed nami jednak kolejne wyzwania – zapowiada Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Rynek w praktyce

Obowiązkowe ubezpieczenie OC pośrednika w kontekście pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich będzie jednym z tematów dyskusji tegorocznego Kongresu. Zebrani podejmą również takie zagadnienia, jak m.in. wpływ bliskości parku, lotniska czy metra na ceny mieszkań w Polsce (wystąpienie prof. Stanisława Belniaka i dr. Michała Głuszaka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie); znaczenie kodeksu etyki i najwyższych zawodowych standardów (Catherine Terpstra, prezes zarządu Mainstreet Organization of RELATORS (MORe) oraz bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości, także w kontekście zagrożeń (prof. Jacek Łaszek z Narodowego Banku Polskiego).

– Przed nami koniec dopłat z rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”, które – szczególnie w pierwszym kwartale tego roku – znacznie zwiększały liczbę transakcji, również na rynku wtórnym. Nowe rozwiązanie – „Mieszkanie plus” wciąż jest dużą niewiadomą, a na realne efekty trzeba będzie poczekać nawet kilka lat – zwraca uwagę Andrzej Piórecki.

Kongres to również prezentacja praktycznych rozwiązań. Marcin Kawecki z serwisu Otodom.pl pokaże jak zwiększyć skuteczność działań w serwisach ogłoszeń nieruchomości, Joanna Kochanowska z Platformy Mieszkaniowej rozprawi się ze stereotypem dewelopera, Stella Brzeszczyńska z kancelarii doradztwa prawnego i podatkowego wyjaśni zawiłości definicji lokalu w prawie podatkowym, a Marcin Golonka z firmy REMAR przybliży nowe podejście do inwestycji budowalnych.

Ponad 20 lat doświadczeń

Organizowane co roku, nieprzerwanie od ponad 20 już lat, Kongresy PRFN, to najważniejszy głos środowiska i największe wydarzenie w branży. W wykładach i prelekcjach, poruszających najbardziej aktualne dla sektora zagadnienia, biorą udział profesjonaliści i pasjonaci rynku nieruchomości z całego kraju. Co roku gośćmi honorowymi są wybitni specjaliści oraz autorytety naukowe z kraju i zagranicy. W ubiegłych latach byli to m.in. Claudine Speltz, Prezydent Europejskiej Rady Nieruchomości, Janusz Lewandowski, Komisarz Unii Europejskiej, prof. Danuta Hübner czy ekonomista prof. Witold Orłowski.

Patronat honorowy nad tegorocznym Kongresem sprawują: Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wojewoda Małopolski Józef Pilch i Burmistrz Miasta Wieliczka Artur Kozioł. Partnerami wydarzenia są: CEPI – Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości, czyli międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 30 narodowych stowarzyszeń zawodowych, a także  amerykańskie organizacje skupiające osoby zaangażowane w obrót nieruchomościami: Mainstreat Organization of RELATORS (MORe) oraz National Association of RELATORS.

Więcej informacji o Kongresie, a także program obrad znajduje się na stronie http://pfrn.pl/page/2220

fot. materiały prasowe

Translate »