Z „Project Runway” do Manufaktury

Maciek Sieradzky, finalista programu TVN „Project Runway” w pierwszej połowie września otworzył w Manufakturze swój pop-up shop, czyli znikający butik.

maciek_sieradzky

– Jestem łodzianinem, wybór Manufaktury był oczywisty – mówi projektant.

Swoją markę stworzył w 2013 roku i w tym samym roku zaprezentował premierową kolekcję podczas konkursu Złota Nitka. Ale to udział w programie „Project Runway” przyniósł mu wielką sławę. Maciek Sieradzky był najbardziej charakterystycznym uczestnikiem pierwszej edycji show dla młodych projektantów nadawanego przez TVN. Choć programu nie wygrał i tak wszyscy zapamiętali tego skromnego chłopaka z głową pełną niebanalnych pomysłów. Po programie jego kariera nabrała tempa: najpierw otworzył pop-up store w prestiżowej lokalizacji w stolicy, a raptem kilka miesięcy później powstał stały butik przy Mokotowskiej w Warszawie. Ubiera wielkie gwiazdy, w jego kreacjach pojawiły się m.in. Anja Rubik, Edyta Górniak, Agnieszka Szulim i Paulina Sykut.

dzky_by_sieradzky

Teraz również goście Manufaktury mogą kupić ubrania i akcesoria zaprojektowane przez Maćka. Tuż obok salonu United Colors Of Benetton otworzył się pop-up store projektanta, czyli znikający butik. Ideą takich sklepów jest ich tymczasowy charakter – w wybranym miejscu działają tylko przez kilka tygodni, by później przenieść się gdzieś indziej. Być może pop-up Maćka zagości w Manufakturze nieco dłużej…

Artysta przyznaje, że gdy tylko pojawił się pomysł, by otworzyć znikający butik w Łodzi, nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że powstanie on w Manufakturze.

– Jestem łodzianinem, a Manufaktura to najlepsze, najbardziej prestiżowe miejsce w mieście, kojarzące się z modą. Mam zresztą do niej spory sentyment, bo pracowałem tu jeszcze w czasach studenckich jako kelner – wspomina Maciek Sieradzky.

Co można kupić w pierwszym w Łodzi butiku projektanta? M.in. t-shirty, bluzy, spódnice i akcesoria, na czele z kultowymi, przeskalowanymi torbami i plecakami ze streetwear’owej linii „DZKY. by maciek sieradzky”. Dostępne będą tu również pojedyncze sztuki z linii premium, czyli „MACIEK SIERADZKY.”, którą projektant otworzył w lutym 2015 roku. Kolekcja charakteryzuje się połączeniem surowości naturalnych skór z ciężkimi tkaninami technicznymi. W subtelny sposób łączy ze sobą skrajności oscylujące pomiędzy ostrą, silną estetyką, podkreślając jednocześnie kobiecą delikatność i stawiając ją w przeciwwadze dla mocnych projektów.

dzky_by_sieradzky2

Choć Maciek Sieradzky jest młodym projektantem, już wytworzył niepowtarzalny styl, po którym modowi eksperci natychmiast rozpoznają jego projekty. Do najbardziej charakterystycznych rozwiązań, stosowanych przez łódzkiego artystę, możemy zaliczyć misterne plecionki, nacięcia, umiłowanie dla geometrii, grę światłocieniem i efekty 3D. Lubi też ciężkie, techniczne tkaniny i ekoskórę, choć nie stroni również od wygodnej bawełny.

fot. materiały prasowe

Translate »