Zajezdnia Wrocław z pozwoleniem na użytkowanie

Oryginalny budynek na wrocławskim Nadodrzu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budowa wystartowała na początku września 2019 roku, a wczesną wiosną tego roku w nowym budynku przy ul. Krętej we Wrocławiu zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe. W maju obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

– Budowę zakończyliśmy zgodnie z planem. W połowie czerwca rozpoczyna się przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, dewelopera, który zrealizował Zajezdnię Wrocław.

W 6-piętrowym budynku znajduje się prawie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw. Do wielu przynależą balkony, a do kilku – ogródki na pierwszym piętrze. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.

Budynek powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej. Stąd właśnie jego nazwa. Inwestycja została zrealizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków. Dlatego architektura budynku nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy.

 

Części wspólne zostały wykończone w podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów takich jak klinkier, gres, metal i drewno. Dodatkowo, w holach ustawiono industrialne meble. Unikatowym pomysłem na ozdobienie budynku jest fototapeta z motywem tramwaju – bezpośrednie nawiązanie do sąsiedztwa.

Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym znajduje się recepcja.

W Zajezdni Wrocław zaplanowano również Klub Mieszkańca, który został wyposażony w rzutnik, ekran oraz wygodne fotele, a do tego kompaktowy aneks kuchenny oraz barek z hokerami.

Wprowadzono również zaawansowane technologie cyfrowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aplikację Blue Bolt. Przy pomocy smartfona otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę.

– To duże udogodnienie. Wyeliminuje konieczność pamiętania kodów, używania plastikowych kart i pilotów. Dążymy do tego, aby budynki mieszkalne były jak najbardziej przyjazne, ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu – podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Dodaje, że aplikacja umożliwia też nadawanie dostępów czasowych: – Łatwiej w ten sposób zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca na Ziemi.

Generalnym wykonawcą Zajezdni Wrocław była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE, która na polskim rynku działa od ponad 20 lat.

Zajezdnia Wrocław to drugi budynek realizowany przez Bouygues Immobilier Polska w tej części miasta. Przy ul. Drobnera, na samej granicy Nadodrza, stoi ukończony niedawno apartamentowiec Centreville.

fot. materiały prasowe

Translate »